Wino Nelson Cliffs Sauvignon Blanc

70,00 zł
Brutto
6 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Nelson Cliffs Sauvignon Blanc

 

Kraj: Nowa Zelandia

Region: Nelson

Producent: Domaine Boyar

Typ: Dry White Sauvignon Blanc

Pojemność: 0,75l

 

Wino o jasnożółtej barwie. Nos ujawnia aromaty agrestu, nut cytrusowych, zielonego jabłka oraz dojrzałego melona. Na podniebieniu świeże, orzeźwiające o przyjemnej cytrusowej owocowości. Sugestie kulinarne: ryby, owoce morza, sałaty.

Nelson malowniczy region, położony na północnym krańcu Wyspy Południowej, korzysta z wysokich godzin nasłonecznienia, osłoniętego, łagodnego klimatu przybrzeżnego i swobodnie przepuszczalnej, pół żyznej gleby. Nelson to butikowy region winiarski produkujący znakomite Pinot Noir, Chardonnay, Sauvignon Blanc i aromaty, a także imponującą mieszankę wschodzących odmian. Od dawna znany z obfitych upraw i sadów, korzenie wina Nelson były uprawiane w połowie XIX wieku, kiedy niemieccy osadnicy zasadzili na tych obszarach pierwsze winorośle do produkcji wina. Pionierscy producenci z lat 70. ustanowili nowoczesny przemysł winiarski – z kultowymi nazwami, takimi jak Seifried i Neudorf, wciąż silnymi. Nelson ma żywą kulturę artystyczną i kawiarnianą, a wiele winnic oferuje obie karty do losowania w swoich piwnicach. Na zachód od miasta, zielone wzgórza Moutere są nieco cieplejsze i bardziej wilgotne niż Waimea, a gliniaste gleby ze żwirem nadają winom bogactwo i teksturę.

Nelson Cliffs Sauvignon Blanc - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2023-06-20

To mój smak Nowozelandzkiego Sauvignon Blanc

To mój smak Nowozelandzkiego Sauvignon Blanc Delikatny bukiet otwiera się aromatami zielonych jabłek, melona, agrestu i cytrynowej skórki. W smaku jest świeże, o przyjemnej cytrusowej kwasowości zbalansowanej słodyczą owoców tropikalnych w tym ananasa i mango.

Oceń 
Quality


2022-07-30

100% Sauvignon Blanc Nelson Cliffs

Certyfikowane organiczne, to młodzieńcze wino z Doliny Wairau zostało ręcznie zebrane, fermentowane przy użyciu rodzimych drożdży i częściowo fermentowane w beczkach. Ciężkie, słodko-owocowe i wytrawne, ma skoncentrowane, dojrzałe, tropikalne smaki owoców, zrównoważoną kwasowość oraz doskonałą wigor, złożoność i głębię.

Oceń 
Quality


2022-07-21

Tak to wino Nowozelandzkie może każdemu smakować

Tak to wino Nowozelandzkie może każdemu smakować. Sauvignon Blanc, charakteryzuje się jasno-żółtą barwą z jaskrawymi refleksami. Delikatny bukiet otwiera się aromatami zielonych jabłek, melona, agrestu i cytrynowej skórki. W smaku jest świeże, o przyjemnej cytrusowej kwasowości zbalansowanej słodyczą owoców tropikalnych w tym ananasa i mango.

Dodaj opinię

Nelson Cliffs Sauvignon Blanc

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 165 opinii w serwisie Google
Polecam. Przesyłka dotarła w świetnym stanie, produkty były bardzo dobrze zabezpieczone w czasie transportu. Zamówienie zostało zrealizowane szybko, na bieżąco były przekazywane informacje o statusie paczki. Serdecznie polecam! W dniu dzisiejszym przejeżdżałam przez Warszawę i zawitałem... do sklepu z winami. Miło mnie powitali nawet dostałem wino do degustacji Uno 1 primitivo za 1zł. Super. zobaczcie Ci co mało wysyłają. ( więcej )
Damian Kowalski
Zamawiam wino od lat! Zamawiałam również na wesele syna. Doradzono mi bezbłędnie a więc goście byli bardzo zadowoleni Zawsze sprawna i szybka dostawa. Zdecydowanie polecam!
Betata Sobieraj
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo polecam ten sklep z winami! Duży wybór win, fachowe doradztwo i przemiły właściciel. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiednią buteleczkę dla siebie :-)
Monika Laszczka