Lurton Piedra Negra Malbec Alta Collection

76,00 zł
Brutto
2 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Lurton Piedra Negra Malbec Alta Collection

 

Kraj: Argentyna

Region: Mendoza

Producent: Lurton, Piedra Negra

Szczep: Malbec

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14%

 

Wino o jasno rubinowym odcieniu. W osie zdecydowanie aromatyczne ujawniające nuty czerwonych leśnych owoców z akcentami czarnego pieprzu. Na podniebieniu miękkie czerwone owoce. Wino z dobrze zintegrowaną taniną z alkoholem, łagodne i aksamitne o długim finiszu.  

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Malbec jest najbardziej charakterystyczną argentyńską odmianą czerwonych winogron. Pochodząca z południowo-zachodniej Francji, idealnie dopasowana kombinacja słońca i klimatu znalazła się w Argentynie. Produkuje bardzo mocne wina o wielu kolorach.

Jasny rubinowy kolor. W nosie dominują aromaty czerwonych letnich owoców z lekką nutą czarnego pieprzu. Na podniebieniu atrakcyjna koncentracja dojrzałych czerwonych owoców, które nadają winu objętość. Ma dobrą strukturę, a taniny są miękkie i gładkie. Jej finisz jest długi z nutami kawy.

Po chłodnym lecie, pod koniec lutego, piętnaście dni później niż zwykle, rozpoczęliśmy zbiór naszego pinot gris. Winogrona miały niższą zawartość alkoholu niż tradycyjnie i przyjemną kwasowość. Marzec i kwiecień były nadal bardzo zimne i wilgotne, więc czerwone zostały zebrane przy użyciu tego samego rodzaju analizy. Pomimo deszczów nie mieliśmy szarej zgnilizny dzięki bardzo dobrej pracy wykonanej w winnicach. Malbec jest gęsty, jędrny i kolorowy, a cabernet trochę twardy, ale stanie się bardziej giętki. Jeden z roczników o najniższym poziomie alkoholu, ale bardzo elegancki i aromatyczny.

Pietra Negra  

Po intensywnych poszukiwaniach w kilku regionach Argentyny, François Lurton założył swoją winnicę na dużych wysokościach w dolinie Uco, u podnóża Andów Kordylierskich, w warunkach półpustynnych (słaba, żwirowa gleba przypomina Pessac-Léognan!). Ten niezbadany region jest znany jako Chacayes, nazwa, którą François nadał później najlepszemu winu tej posiadłości. Pionier Doliny Uco, zbudował swoją winiarnię, Bodega Piedra Negra, w sercu 200 hektarów dziewiczej ziemi. Czerpiąc z wiedzy zdobytej na całym świecie, od razu wprowadził przyjazne dla środowiska metody uprawy winorośli.

Ten wybór lokalizacji i zarządzania winnicą okazał się doskonały. Dzięki mikroklimatowi tej wysokogórskiej pustyni, z bardzo dobrze osuszoną, stosunkowo nieurodzajną, aluwialną glebą żwirową, wina z Doliny Uco, a zwłaszcza z Chacayes, mają wyjątkową osobowość, która łączy w sobie świeżość i koncentrację. 

Dziś Uco Valley ma reputację jednego z najlepszych regionów winiarskich na świecie i według Tima Atkina z Decanter Magazine jest bez wątpienia „najbardziej dyskutowanym regionem winiarskim w Argentynie, jeśli nie w całej Ameryce Południowej”. 

Położony u podnóża Andów Kordylierów, rozwijamy turystykę winiarską na terenie obiektu w odpowiedzi na rosnącą liczbę fanów win Uco Valley. Odwiedzający mogą zwiedzać winorośle konno i docenić naturalną różnorodność biologiczną wspomaganą przez nasze przyjazne dla środowiska praktyki. Dolina Uco leży 80 km na południe od miasta Mendoza, wzdłuż legendarnej trasy 40, która biegnie wzdłuż Kordyliery przez całą długość kraju. 

Dolina Uco słynie z bogatej, głębokiej gleby rolnej, wiosek, gospodarstw rolnych i długich rzędów topoli, których listowie tworzy ekran ochronny, oraz działek położonych wysoko u podnóża gór Kordyliery, na wysokości ponad 1100 metrów . Rzeki spływające w dół Andów Kordylierów utworzyły aluwialne gleby ze żwiru wulkanicznego i granitowego, dodając surowość ubogiej, dobrze osuszonej gleby do wysokości i suchości. Francois Lurton był pierwszym, który zapuścił się na wzgórza Chacayes, wiedząc, że ten niegościnny, pustynny krajobraz ma potencjał, by stać się wspaniałym terroirem.

Lurton Piedra Negra Malbec Alta Collection - Opinie klientów

Dodaj opinię

Lurton Piedra Negra Malbec Alta Collection

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 112 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Najlepszy wybór dla każdego, kto szuka wyjątkowego wina na specjalną okazję lub dla samej przyjemności. Ich wina są bardzo aromatyczne i smaczne, a ich pracownicy są bardzo kompetentni i pomocni w doborze odpowiedniego wina.
Marcin Pająk