Ronco dei Sassi Primitivo Appassimento Puglia IGT Svinando

177,00 zł
Brutto
598 Przedmioty
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Ronco dei Sassi Primitivo Appassimento Puglia IGT Svinando                   

 

 

Kraj: Włochy

Region: Puglia

Producent: Ronco dei Sassi

Rodzaj: Appassimento

Szczep: Primitivo

Pojemność: 0,75l  VIP

 

Ma kolor czerwony z refleksami granatu. Nuty dojrzałych owoców, dżemu truskawkowego i jeżynowego otoczone nutami kakao i tytoniu, przekształcające każdy łyk w zmysłowe doznania. Na podniebieniu pełne, harmonijne z otulającym wykończeniem. Primitivo, jak mówi to słowo, dojrzewa jako pierwszy; jedyna winorośl, która tak intensywnie oddaje mocny charakter Apulii. Ale to nie wszystko: ten Primitivo w czystości i w wersji „więdnącej” dłużej utrzymuje się na roślinie, aby zagęścić sok i dzięki temu uzyskać wino do n-tego stopnia. Ekstrakcja smaku, która staje się wszechogarniającym doznaniem sensorycznym, także dzięki kilkumiesięcznemu pobytowi w dębowych beczkach.

 

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Głęboki czerwony kolor z nutą granatu. Bogaty, zmysłowy bukiet aromatów dojrzałych śliwek, porzeczek, likieru wiśniowego i jeżyn z akcentem kakao. Na podniebieniu mocne smaki dojrzałych owoców z nutami prażonego dębu i wanilii. Bogactwo równoważone imponującą świeżością. Pełne i harmonijne z długim, atrakcyjnym finiszem. 

WINIFIKACJA: Winogrona są suszone na roślinie, a następnie zbierane w drewnianych skrzyniach, a następnie macerowane w kontrolowanej temperaturze (22-24 ° C) z częstym przepompowywaniem, aby zapewnić odpowiednią ekstrakcję koloru i aromatu. Pod koniec fermentacji następuje kilkumiesięczne przejście w beczkach z francuskiego dębu. W winnicach, które honorują bujne winnice południowych Włoch, jest dużo słońca. Jest ciepło tych szerokości geograficznych, które szczerze się manifestuje, nawet przy ciepłym przyjęciu tych ludzi. Na południu, gdzie jedzenie i wino są religią. I gdzie wina grają najlepszą rolę, bohaterów stołu. Wina z charakterem, szczere i autentyczne, będące efektem obsesyjnej uwagi winnicy, uzyskane z poszanowaniem tradycji, ale także dzięki najnowocześniejszym technologiom zastosowanym w piwnicy. Wina, które otulają podniebienie aksamitną otuliną i długo zaspokajają pragnienie smaku, mocą odpowiednio wyrazistych tanin i dobrze prezentującą się, ale zrównoważoną zawartością alkoholu. Są to winorośle i wina z południowych Włoch, które Ronco di Sassi harmonijnie wkłada do butelki i przynosi na Twój stół.

Ronco dei Sassi Primitivo Appassimento Puglia IGT Svinando - Opinie klientów

Dodaj opinię

Ronco dei Sassi Primitivo Appassimento Puglia IGT Svinando

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 98 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Potrzebowałam wina na urodzinową kolację z mężem. Pan doradził mi bardzo dobre wino w dobrej cenie (włoskie Angello Borani, Governo). Polecam i sklep i wino. Dziekuję za pomoc w wyborze.
Iwona Trzmiel
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Kontakt z firmą na zerowym poziomie, po zakupie nie otrzymałem faktury. dodzwonić się nie można.
Dawid Job