Schloss Vollrads Riesling Trocken QbA

103,50 zł
Brutto
98 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Schloss Vollrads Riesling Trocken QbA

 

Kraj: Niemcy

Region: Rheingau

Producent: Schloss Vollrads

Szczepy: Riesling

Kolor: białe

Rodzaj: wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 12 %

 

Niepowtarzalny smak Rieslingów z Schloss Vollrads wywodzi się z unikalnego terroir tego regionu: tu, w Rheingau, ułożonych jest sześć różnych formacji geologicznych, tworzących strukturę, z której korzenie winorośli mogą wchłaniać różnorodne minerały. A najlepsze jest to, że nawet prosty Gutswein pokazuje całą klasę winorośli z Schloss Vollrads.

 

Wino prezentuje jasno słomkowo żółty odcień, na podniebieniu wszechstronny klasyczny Riesling Rheingau z charakterystycznymi aromatami dojrzałych moreli, brzoskwini i żółtych owoców pestkowych. W ustach idealna mieszanka soczystych owoców i bogactwa, żywej i ożywiającej kwasowości oraz drobnej mineralności.

Sugestie kulinarne: aperitif, pikantne dania, dania na bazie makaronów, ryby, drób, dań ze szparagów, pieczarek w sosie śmietanowym         ONL

Schloss Vollrads - winnica

„Schloss Vollrads, jedna z najstarszych winnic na świecie, produkuje wino w Rheingau od XIII wieku (pierwszy dokument sprzedaży wina pochodzi z 1211 roku). W 1716 roku w Schloss wyprodukowano pierwszy na świecie Kabinett Vollrads i 300 lat później majątek wciąż rośnie w siłę pod czujnym okiem Rowalda Heppa i zastępcy kierownika Christine Höhne.

Rowald przybył do posiadłości w 1997 roku i zainicjował wiele zmian w celu poprawy jakości, w tym rygorystyczne przycinanie i przerzedzanie plonów w celu zmniejszenia plonów nawet o 40% poniżej wymagań prawnych. 81 hektarów winnic Riesling znajduje się między Renem a porośniętymi lasami wzgórzami, które chronią winorośl przed chłodnymi wiatrami z północy, więc jest tu nieco cieplej niż w południowej Hesji Nadreńskiej. 21 hektarów winnic jest sklasyfikowanych jako „Erstes Gewächs” („Pierwszy wzrost”), najwyższa klasa jakości w Niemczech, a gleby są mieszanką zwietrzałego łupka, gliny, gliny i lessu.”

Schloss Vollrads Riesling Trocken QbA - Opinie klientów

Dodaj opinię

Schloss Vollrads Riesling Trocken QbA

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 141 opinii w serwisie Google
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski