Szczep Mawrodafni - Mavrodafni - Mavrodaphne

Wina to trunki, które wzbudzają wiele emocji i ekscytacji. Jest tak wiele niezliczonych smaków i aromatów, że pół życia można spędzić degustując te szlachetne napoje. Jeśli ktoś chciałby spróbować naprawdę niecodziennego aromatu, powinien zdecydować się na wino Mawrodafni - Mavrodafni - Mavrodaphne, które zachwyca doskonałą strukturą i wspaniałym bukietem. Szczep Mawrodafni - Mavrodafni - Mavrodaphne daje cudowne wina deserowe o odpowiednim poziomie słodyczy. Wbrew pozorom nie jest to jednak wino typowo kobiece. Docenią je także mężczyźni. Wina deserowe można pijać na co dzień bez obawy, że zaszkodzą. Są to lekkie trunki, które stanowią sympatyczne towarzystwo dla przekąsek i słodyczy. Pyszne czerwone wino trzymane w spiżarni przyda się, gdy przyjdą znajomi lub po prostu jest okazja obejrzenia ciekawego filmu przy kolacji. Jeśli chodzi o wina Mawrodafni - Mavrodafni - Mavrodaphne sklep oferuje je w butelkach z estetycznie wykonanymi etykietami.

Szczep Mawrodafni - Mavrodafni - Mavrodaphne dla wymagających

Szczep Mawrodafni - Mavrodafni - Mavrodaphne charakteryzuje się ciemnymi owocami. Występuje głównie na Wyspach Jońskich oraz na Peloponezie w okolicach Achai. Bardzo interesujący jest proces powstawania wina. Uwielbia ono dojrzewać na pełnym słońcu w dużej kadzi. W trakcie fermentacji dolewa się wina ze starszych roczników. Następnie wino dojrzewa już w piwnicy. Cały ten złożony sposób przygotowywania nazywany jest edukacją wina bądź solerą. Działania te mają zmierzać do uzyskania najbardziej klarownego i subtelnego smaku wina.

Wina Mawrodafni - Mavrodafni - Mavrodaphne - jak smakują?

Wino Mawrodafni - Mavrodafni - Mavrodaphne bazuje mocno na śliwkach oraz rodzynkach. Wyczuwalne są też aromaty kawowe, karmelowe oraz czekoladowe. Czerwone wino deserowe o idealnej konsystencji ma bardzo intensywny kolor, który nie jest przejrzysty. Dumnie prezentuje się w kieliszku, co dla niektórych również ma ogromne znaczenie. Wino deserowe jest podawane podczas przyjęć i spotkań towarzyskich. Jego słodki i przyjemny smak sprawia, że biesiadnikom towarzyszy miła atmosfera. Przy takim winie można również zrelaksować się po ciężkim dniu pracy. Będzie ono dobrym dodatkiem do niektórych dań obiadowych lub podawanych na kolację. Pasuje do pizzy, makaronów, zapiekanek i zwykłej, niezbyt wymagającej kuchni. Wina można użyć także jako bazy do deserów, jak ciasta czy kremy. Może być konsumowane wraz z lodami czy owocami.

Wina Mawrodafni - Mavrodafni - Mavrodaphne sklep dla koneserów

Zapraszamy do nas po niezwykłe wina w rewelacyjnych cenach. Dla siebie lub dla bliskiej osoby - niezależnie od motywacji wino zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Pite w towarzystwie pozwala nawiązywać twórcze i kreatywne konwersacje, które mogą zaowocować dłuższą znajomością lub pielęgnować dotychczasowe przyjaźnie. Podarowanie komuś dobrej jakości wina to wyraz pamięci i szacunku dla obdarowanego. Z wina każdy się ucieszy, ponieważ, nawet jeśli nie zostanie ono skonsumowane od razu, z pewnością przyda się na jakąś szczególną okazję.

Mawrodafni - Mavrodafni (Mavrodaphne) to lokalny szczep ciemnych winogron z okolic Achai na Peloponezie i na Wyspach Jońskich, jak i produkowanego z nich czerwonego, słodkiego, wzmacnianego wina kojarzonego z Patrą. Mavrodafni początkowo przetwarzane w dużej kadzi wystawionej na słońce. Po pewnym czasie, gdy wino osiągnie pewien poziom dojrzałości, fermentacja jest zatrzymywana przez dodanie destylatu przygotowanego z poprzednich roczników. Następnie mieszanka destylatu Mawrodafni i wina, nadal zawierająca pozostałości cukru, zostaje przeniesiona do piwnic w celu zakończenia procesu dojrzewania. Jest to tzw. "edukacja" wina w kontakcie ze starszymi rocznikami w procesie zwanym solera. Tak sporządzone wino jest butelkowane i sprzedawane jako wino deserowe. Mawrodafni jest ciemne, prawie nieprzejrzyste, ciemno purpurowe wpadające w purpurowo-brązowy. Kojarzone w nim aromaty i smaki to karmel, czekolada, kawa, rodzynki i śliwka.