Agneau Rouge Merlot Cabernet Sauvignon Cabernet Franc Rothschild

Ilość

Minimalna ilość zamówienia tego produktu jest 12.


 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Agneau Rouge Merlot Cabernet Sauvignon Cabernet Franc Rothschild 

Kraj:Francja

Region: Bordeaux, FR

Apelacja: Bordeaux, (Bordeaux)

Pojemność: 750 ml

Lśniący wiśniowy kolor. Aromaty dojrzałych jagód. Wytrawne wino koloru wiśniowego. Wyczujemy w nim aromat owoców leśnych, w szczególności dojrzałych jagód. Doskonała propozycja dla wszystkich, którzy lubią eleganckie, okrągłe wina, zapewniające długie owocowe wykończenie. Pasuje do większości potraw z dziczyzny, mięs czerwonych, a także serów.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Baron Philippe de Rothschild Agneau Rouge to czerwone wino Cuvée, którego winogrona pochodzą z czterech różnych obszarów apelacji Bordeaux i Bordeaux Superieur. Obszary te nie zostały wybrane przypadkowo, ale ze względu na szczególne warunki glebowe, które wraz z mikroklimatem regionu Bordeaux zapewniają doskonałą jakość winorośli. Winogrona Agneau Rouge z prestiżowego domu barona Philippe de Rothschild pochodzą zatem z obszarów Côtes de Blaye, Entre Deux-Mers, Côtes de Castillon i Sainte-Foy-Bordeaux, w których znajdują się trzy klasyczne wina z Bordeaux: Cabernet Sauvignon, Merlot i Cabernet Franc są winifikowane specjalnie dla Agneau Rouge. Winorośl Merlot rośnie na gliniastych glebach wapiennych, co oznacza, że ​​winogrona mają szczególnie wysoką koncentrację owoców podczas zbioru. Agneau Rouge zawdzięcza swój wspaniały owocowy i pełny charakter 65% zawartości Merlot. Pozostałe dwie odmiany winorośli Cabernet występujące w tym czerwonym winie rosną na piaszczystych glebach przeplatanych kamykami. Udział Cabernet Sauvignon (25%) nadaje winu mocną strukturę. 10% Cabernet Franc nadaje mu finezji i niepowtarzalnych subtelnych tanin. W kieliszku Baron Philippe de Rothschild Agneau Rouge zachwyca intensywnym, granatowym kolorem. Jego owocowy bukiet charakteryzuje się aromatami przypominającymi truskawki i porzeczki. Na podniebieniu jest tak samo owocowe jak na nosie. Tutaj również dominują intensywne aromaty czerwonych owoców, takich jak poziomki, porzeczki i dodatkowa nuta wiśni. Tym owocowym aromatom towarzyszy nuta gałki muszkatołowej. Podawaj Rothschild Agneau Rouge z grillowanym mięsem, obfitym półmiskiem serów lub tradycyjnym gulaszem pot-au-feu kuchni wiejskiej z północnej Francji. 

 

Cabernet Sauvignon, cechy najczęściej uprawianej winorośli na świecie. Ugruntowała swoją pozycję jako jedna z najbardziej rozpowszechnionych odmian winorośli na świecie, od regionu Bordeaux we Francji, kraju z wyboru, po Włochy, gdzie jego przybraną ojczyzną jest Toskania , posuwając się nawet do Kalifornii. Porozmawiajmy o Cabernet Sauvignon , winogronie z czarnymi jagodami, pochodzącym z Gironde, które dzięki swojej zdolności adaptacji znalazło podatny grunt prawie wszędzie, dając w ten sposób początek szerokiej gamie win słynących ze swojej długowieczności i jakości. Często używany z Cabernet Franc i Merlot , które tłumią strukturę, ożywia mieszankę znaną jako „ mieszanka Bordeaux ””. Spróbujmy wspólnie zrozumieć przyczyny jego sławy i dzięki którym dziś jest tak uwielbiany zarówno przez producentów, jak i konsumentów.

Cabernet Sauvignon: najbardziej rozpowszechnione winogrono na świecie. Bardzo „plastyczne” winogrono , które może sobie radzić w najróżniejszych warunkach klimatycznych i być winifikowane przy użyciu najróżniejszych technik. To dlatego Cabernet Sauvignon jest dziś obecny w różnych rejonach globu i produkuje ogromną różnorodność win : nie tylko francuskich , ale także włoskich (jak Supertuscan z Toskanii urodzonych w latach 70.), kalifornijskich ,(w Napa Valley rozkwitają małe firmy specjalizujące się w produkcji Rutherford i Oakvalley) i Australijczyków (produkowane przede wszystkim w rejonie Barossa Valley, na obszarze gdzie współistnieje z Shiraz, z którym daje początek bardzo pikantnej czerwieni wina).

Jeśli we Francji znajduje swój maksymalny wyraz w mieszance Bordeaux, poza granicami Francji, gdzie cieplejszy klimat pozwala na jego pełne dojrzewanie, może zamiast tego dawać z siebie wszystko nawet w czystości.

Niepewne pochodzenie winorośli Cabernet Sauvignon Pochodzenie winorośli, jak to często bywa w takich przypadkach, są jednak mgliste: jest wielu ekspertów, którzy upatrują jego narodziny w Epirze, regionie geograficznym w południowo-wschodniej Europie, położonym między Grecją a Albanią. Nazwa wywodzi się z oksytańskiego dialektu Carbonet, według niektórych Cabernet Sauvignon to nic innego jak vitis caburnica, o której wspomina Pliniusz Starszy w „Naturalis historia”. Jednak badania przeprowadzone w 1996 roku przez Wydział Enologii i Uprawy Winiarstwa Uniwersytetu Kalifornijskiego w Davis wykazały, że było to spontaniczne skrzyżowanie, które miało miejsce w XVII wieku między Cabernet Franc, odmianą czerwonych winogron, a Sauvignon Blanc, białą odmiana winogron.

Cabernet Sauvignon, wyrafinowanie wielkich win. Ale jaki jest sekret dobrego Cabernet Sauvignon? Przebywa w czasie maceracji na grubych i bogatych w substancje skórkach. Im krótszy pobyt moszczu na wytłokach, tym lżejsze otrzymane wino, wręcz przeciwnie, długa maceracja (co najmniej trzytygodniowa) ożywi wina pełne substancji polifenolowych i szczególnie odpowiednie do leżakowania w drewnie nawet przez trzy lub cztery lata.

Rezultatem jest wyrafinowane winoo silnym taninie i z czasem lekko gorzkim posmaku; Rubinowoczerwony kolor jest synonimem elegancji, z naturalną skłonnością do dobrego starzenia się. Ma silną tożsamość, jest łatwo rozpoznawalny dzięki niepowtarzalnym owocowym zapachom: jagód, czarnych porzeczek i jeżyn. Do tego dodano nuty rabarbaru, tytoniu, śliwek, cedru, eukaliptusa, wiśni w alkoholu i śladów ziół.

Agneau Rouge Merlot Cabernet Sauvignon Cabernet Franc Rothschild - Opinie klientów

Dodaj opinię

Agneau Rouge Merlot Cabernet Sauvignon Cabernet Franc Rothschild

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 108 opinii w serwisie Google
Po pierwszym łyku Uno 1 Primitivo di Manduria chwyciłem za telefon i zamówiłem kolejną partię. Sklep internetowy Bachus Wina, jest bardzo przyjazny dla klienta, łatwo i bez problemów finalizuje zamówienia. Dostawa kurierem do drzwi w ciągu 48 godzin, butelki bardzo dobrze zabezpieczone. Gorąco... polecam. ( więcej )
Robert Markiewicz
Jak ktoś chce kupić dobre wino to powinien tu zajrzeć. Świetna strona, wszystko zgodne z prawdą.
Daria Wiśniewska
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Świetne miejsce w dobrej lokalizacji, do tego profesjonalna obsługa i przyjemna muzyka chillout. Wina z najlepszych regionów Włoch, Francji. Ceny mocno rabatują pod warunkiem że kupujesz na kartony czy całe skrzynki wino. Warto poznać wina polecane z ręki. Znają się dobrze dużo degustuje.... Pozdro. ( więcej )
Robert Koson