Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Białe wina ze szczepu Symphony

Lubisz białe wina produkowane ze szlachetnych szczepów ze znanych na świecie upraw? Chcesz zasmakować w aromatycznych nutach owocowych połączonych z pikantnym profilem? Sprawdź wina ze szczepu Symphony.

Jest to kupaż kalifornijskiej odmiany Maskatu z Aleksandrii i Grenache Gris. Został opracowany w 1948 roku przez profesora winiarstwa z Uniwersytety Kalifornijskiego, Harolda Olmo. Szczep symphony nie był wprowadzany na komercyjny rynek win aż do 1982 roku.

Odmiana Symphony charakteryzuje się bogatym i lekko pikantnym aromatem. Stosowana jest najczęściej do mieszanek z winami białymi, w których odpowiada za aromatyczny profil końcowy gotowego produktu. Najbardziej popularna jest w Kaliforni, gdzie wykorzystuje się ją do win późnych i wytrawnych.

Szczep symphony pierwotnie był uprawiany w Gorącej Dolinie Centralnej, lecz w początkowym okresie nie przynosiło satysfakcjonujących zbiorów. Współcześnie uprawia się go w regionach Sierra i Lodi. Od dziesiątek lat, najbardziej doświadczeni winiarze z rodziny Kautz, angażują się w najwyższej jakości zrównoważoną uprawę winogron. Doskonale wykorzystują znajomość obszaru Lodi i jego nasłonecznienia, a także podnóży gór Sierra. Winogrona szczepu symphony najlepiej wzrastają i rozwijają się na glebie glinnej, która jest bogata w minerały. Inną glebą, na której dobrze owocują, jest gleba piaszczysto-gliniasta. Współczesne, najbardziej znane winnice z tym szczepem założone zostały w latach 1998-2005. Dzięki temu uprawa oferuje szeroki wybór dojrzałości poszczególnych zbiorów.

Rodzina Kautz posiada najbardziej wartościowe nasadzenia tej wyjątkowej odmiany. Cechują ją bogate aromaty wiciokrzewu, gardenii, a także jaśminu. Obecne są także nuty liczi, brzoskwiń, ananasa, marakui oraz imbiru. Oferuje świeżą i przyjemną kwasowość na finiszu. Nie jest przesadnie mdła i słodka.

Wina symphony dobrze współgrają z potrawami z pieczonymi przegrzebkami, a także pikantnymi serami bleu lub pad Thaia. Jest doskonałe również jako aperitif. Najbardziej popularne wina symphony sklep winiarski oferuje prosto ze słoneczje Kaliforni. Wina ze szczepem symphony odznaczają się pełnym aromatem kwiatowym jaśminu i gardenii. Oferuje też delikatne nuty imbirowo-miodowe.

Stanowi doskonały dodatek do potraw i dań kuchni azjatyckiej i orientalnej, a także dań z nutą owocową. Wina szczepu symphonia wspaniale podkreślają smaki Pad Thai, hot curry oraz jalapenos. W połączeniu z szynką i melonami, a także grillowanymi owocami dostarcza wspaniałych wrażeń smakowych. Zasmakuj w historii najbardziej znanych w Kalifornii białych win, które na przestrzeni lat znalazły wielu miłośników. Cieszą sie także uznaniem wielu znawców win na całym świecie. Ich uniwersalność pozwala na szerokie zastosowanie. Są chętnie kupowane przez ludzi nieznających się zbytnio na winach, jak również doceniane przez światowej sławy kiperów wina. Zapraszamy do skorzystania z oferty sklepu na wina zawierające w składzie winogrona szczepu Symphony. Gwarantujemy szeroki wybór najbardziej poszukiwanych trunków.

Symphony to kalifornijskie skrzyżowanie Maskatu z Aleksandrii i Grenache Gris, opracowane w 1948 roku (ale nie wydane komercyjnie do 1982 roku) przez nieżyjącego już Harolda Olmo, profesora winiarstwa na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis. Jak sugeruje jego rodowód, jest to odmiana aromatyczna o lekko pikantnym aromacie. Symfonia jest najczęściej stosowana w mieszankach z białym winem, gdzie przyczynia się do aromatycznego profilu produktu końcowego. Kilka odmian Symfonii powstaje w Kalifornii , zwykle produkowanych jako wina wytrawne lub późne .Odmiana była pierwotnie przeznaczona jako grono nadające się do gorącej Doliny Centralnej, ale tam, a także w innych miejscach w Kalifornii, hodowcy odnosili z tego tylko ograniczony sukces. Obecnie uprawiane są głównie w regionach śródlądowych Lodi i Sierra.