Najlepsze ceny. Najlepsze wino na gorące letnie dni i noce.

Leonard Road Shiraz New South Wales

47,00 zł
Brutto
304 Przedmioty
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Leonard RD Shiraz

Kraj: Australia

Region: New South Wales

Producent: Calabria Family Wines

Szczep: SHIRAZ

Rodzaj: czerwone wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14%

Leonard RD Shiraz to wino średnio treściwe w  styl z miękkimi, giętkimi i soczystymi cechami, uzupełnione o przyjemne złożone aromaty. Wino posiada głęboki karmazynowy odcień. Bukiet uwydatnia aromat konfitury malinowej i śliwki, z nutą przyprawy pieprzowej i wanilii. Na podniebieniu jest świeże, dojrzałe z aromatami czerwonych malin, z delikatnym i jedwabistym wykończeniem. Polecane do: dań z wołowiny, dziczyzny oraz tapas.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Leonard Road Shiraz to wytrawne czerwone wino z Australii z winnicy Calabria Family Wines z 75letnią tradycją. W regionie Nowej Południowej Walii panuje ciepły klimat śródziemnomorski, w zimie przeważają opady deszczu. Gleby są zróżnicowane od odcieni czerwieni po brunatne gliny. W nosie i na podniebieniu odnajdziemy zapach śliwek oraz bukiet aromatów malinowych i przypraw takich jak pieprz i wanilia. Wino w smaku jest świeże, z miękką i jedwabistą taniną. Dobrze komponuje się z drobiem, wołowiną, dziczyzną oraz baraniną. Na wstęp można podać razem z hiszpańskimi tapas.

Wino z Nowej Południowej Walii ma wiele różnych mezoklimatów, co znajduje odzwierciedlenie w liczbie stref i regionów, na które jest podzielony. Klimat ma cztery różne pory roku. Obszary przybrzeżne doświadczają stosunkowo łagodnych temperatur i obfitych opadów, podczas gdy bardziej kontynentalne strefy Równin Zachodnich i Wielkich Rzek polegają na nawadnianiu, przy temperaturach często przekraczających 38 ° C (100 ° F). The Great Diving Range rozciąga się na 3500 kilometrów (2175 mil), tworząc wyższe wzniesienia w regionach Cowra, Hilltops i Southern Highlands. Ta wysokość, osiągając miejscami do 500 metrów (1640 stóp), obniża temperatury, tworząc korzystne mezoklimaty dla uprawy winorośli w chłodnym klimacie. Sporadycznie śnieg można znaleźć w winnicach dystryktów Canberra i Gundagau.

Leonard Road Shiraz New South Wales - Opinie klientów

Dodaj opinię

Leonard Road Shiraz New South Wales

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 145 opinii w serwisie Google
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Aktualnie mój ulubiony sklep. Polecone wina biorę "w ciemno".
Michal Radecki