• Nowy

Wino Tenuta Sant`Antonio Soave Famiglia Castagnedi

120,00 zł
Brutto
600 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Tenuta Sant`Antonio Soave Famiglia Castagnedi

 

Kraj: Włochy                        

Region: Veneto

Apelacja: DOC Soave

Producent: Tenuta Sant Antonio

Rodzaj: Dry White Garganega

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 12,5 % ONL

 

TENUTA SANT'ANTONIO Monte di Colognola to nowość w panoramie „I Grandi Bianchi”, która chce wyrazić tożsamość terytorialną poprzez własną jednostkę geograficzną w panoramie Soave DOC. Prosto, elegancko i na co dzień. Przyjemność delektowania się jasnosłomkowym kolorem. Zapach jest cytrusowy, świeży na podniebieniu i długotrwały, piękna wszechstronność dzięki swojej mineralności.

 

Tenuta Sant'Antonio to historyczna marka grupy Famiglia Castagnedi. Stworzony z marzeń czterech braci urodzonych w winnicach ojca, w sercu Valpolicella i Soave. Dziś jest to posiadłość rolnicza znana na całym świecie ze swojej doskonałej jakości wina, obejmująca 140 hektarów upraw i najnowocześniejszą piwnicę. Armando, Tiziano, Paolo i Massimo Castagnedi: czterech braci i jedna pasja zrodzona w ojcowskich winnicach San Zeno di Colognola ai Colli, w Valpolicella , gdzie produkowane są najsłynniejsze wina Scaligeri: Amarone, Valpolicella, Soave położony wśród wzgórz w dolinach Illasi i Mezzane, gdzie klimat jest łagodny i czerpie korzyści z jeziora Garda. Celem jest tworzenie produktów o większej osobowości, zmierzających w szczególności w kierunku bardziej naturalnej produkcji.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Famiglia Castagnedi poprzez swoje wina opowiada o swoim nieustannym zaangażowaniu, a w „Tenuta Sant'Antonio” czas tej historii dał przestrzeń poezji, w tym poezji związanej z winem. „Vigna Monte Ceriani” jest symbolem tego, jak królowa lokalnych winorośli, Garganega, może przemienić się w rzecznika tej części półwyspu włoskiego. Wykorzystywana Garganega, która rozciąga się na łagodnych zboczach wzgórz, na przestrzeni lat wypracowała synergistyczny związek ze środowiskiem, w którym występuje, oraz z (raczej zróżnicowanymi) glebami o strukturze wulkanicznej, wapiennej i bogatej w skamieniałości. Winnice Garganega, które dobrze znoszą swoje półwiecze, te, których użył Tenuta Sant'Antonio do tego białego wina, o słonecznej żółtej barwie z lekko zielonkawymi refleksami.

Zapachowy wpływ wielkiej osobowości, nuty mineralne wyraźnie rozróżnialne i zharmonizowane z owocami, które przenoszą nas z powrotem do tropików, ale także z mieszanką owoców cytrusowych, zwłaszcza grejpfruta. W ustach miękkie, ale pewne i szczere, pikantna nuta jest bardzo liniowa i przyjemna, nuta mineralna jest radosna i bardzo dobrze zdefiniowana w końcowym posmaku. Osobowości nie brakuje, a gdy masz przed sobą białe wino o tej silnej tożsamości, które naszym zdaniem może jeszcze spędzić kilka lat w piwnicy do dopracowania, pary muszą być tej samej wartości.

Rodzina Castagnedi, począwszy od rocznika 2020 dla „Vigna Monte Ceriani”, dzięki świadomości międzynarodowych krytyków zrewolucjonizowała także postrzeganie swoich win białych, tworząc projekt „I GRANDI BIANCHI”, charakteryzujący się nową linią estetyczną na etykietę i percepcję enologiczną, podnosząc jakość dzięki „Projekcie Jakości” opracowanemu w ostatnich latach w piwnicy.

Profil Firmy Tenuta Sant'Antonio narodziła się w 1995 roku jako marzenie czterech braci Castagnedi, którzy wywodząc się z pokoleń winiarzy, zaangażowali się w tworzenie kultowych win kierując się badaniami, doświadczeniem i pasją, nadając nową interpretację terroirom zawierającym kamienie milowe weneckiej tradycji. tradycja winiarska, włoska i światowa: Valpolicella DOC i Soave DOC. Położona wśród wspaniałych stoków Colognola ai Colli posiadłość to ambitny i stale rozwijający się projekt przedsiębiorczy, który zawsze kładł nacisk na jakość jako podstawę produkcji, stale przesuwając granice innowacji w celu wspierania zrównoważonego rozwoju, doskonałości i międzynarodowego uznania oraz gwarantując maksimum wyraz tożsamości firmy. Wyprodukowano trzy marki: Tenuta Sant'Antonio, Scaia i Télos, które potrafią zaskoczyć etykietami od Amarone po Soave przechodzącymi przez Valpolicella, każda z własną duszą i ściśle powiązana z know-how firmy. Za ich pośrednictwem rodzina wyraża swoją wizję uprawy winorośli, tworząc każdą butelkę w niepowtarzalny sposób i stosując dbałość o rzemiosło, aby produkcja była w stanie podbić konsumentów na całym świecie.

Tenuta Sant`Antonio Soave Famiglia Castagnedi - Opinie klientów

Dodaj opinię

Tenuta Sant`Antonio Soave Famiglia Castagnedi

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 165 opinii w serwisie Google
Polecam. Przesyłka dotarła w świetnym stanie, produkty były bardzo dobrze zabezpieczone w czasie transportu. Zamówienie zostało zrealizowane szybko, na bieżąco były przekazywane informacje o statusie paczki. Serdecznie polecam! W dniu dzisiejszym przejeżdżałam przez Warszawę i zawitałem... do sklepu z winami. Miło mnie powitali nawet dostałem wino do degustacji Uno 1 primitivo za 1zł. Super. zobaczcie Ci co mało wysyłają. ( więcej )
Damian Kowalski
Zamawiam wino od lat! Zamawiałam również na wesele syna. Doradzono mi bezbłędnie a więc goście byli bardzo zadowoleni Zawsze sprawna i szybka dostawa. Zdecydowanie polecam!
Betata Sobieraj
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo polecam ten sklep z winami! Duży wybór win, fachowe doradztwo i przemiły właściciel. Z pewnością każdy znajdzie tu odpowiednią buteleczkę dla siebie :-)
Monika Laszczka