Catena Cabernet Sauvignon

117,00 zł
Brutto
600 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Catena Cabernet Sauvignon

 

Kraj: Argentyna

Region: Mendoza

Producent: The Catena Zapata Family

Szczep: Cabernet Sauvignon 100%

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Pojemność: 0,75lBK17

 

Kolor ciemno bordowy z refleksami fioletu. Aromat bogaty w owoce jeżyn, wiśni oraz czarnej porzeczki z delikatną nutą pieprzu, gożdzików i cedru. Na podniebieniu mocny, bogaty z wyrażną nutą czarnej porzeczki, malin, tytoniu oraz wanilii.

Eleganckie o jedwabistej budownie. Długie i trwałe wykończenie.

 

 

Notatki Sommelier

Catena Zapata, która w zeszłym roku została uznana przez Drinks International za najbardziej podziwianą markę wina na świecie, to rodzinna winnica znana jako jeden z najlepszych producentów w Ameryce Południowej, a przede wszystkim z win uprawianych na dużych wysokościach. Wykazano, że winogrona pochodzące z dużych wysokości mają pozytywny wpływ na wytwarzanie większej ilości przeciwutleniaczy niż winogrona, które ich nie wytwarzają*, a Catena Cabernet Sauvignon pochodzi z winnic położonych na wysokości do 1100 metrów nad poziomem morza.

 

Catena Cabernet Sauvignon pochodzi z winogron starannie wyselekcjonowanych z czterech winnic Catena położonych na dużych wysokościach w Mendozie. Winogrona zbiera się ręcznie, a następnie pozwala na samoistną fermentację za pomocą ich naturalnych dzikich drożdży przez około dwa tygodnie. Wino jest następnie poddawane maceracji, zwanej również solanką, na podstawie koloru i smaku winogron, przez kolejne trzy tygodnie, aby w końcu być przechowywane w dębowych beczkach przez 12 miesięcy.

 

Vintage 2019 dał mniejsze, ale bardziej intensywne owoce niż normalnie ze względu na niską temperaturę i suche lato (20-60% mniej opadów niż normalnie). Intensywne owoce ładnie zaprezentują się w tym winie, a kwasy i taniny, które równoważą owoce, wykazują dobry potencjał przechowywania.

 

Wino pełne, ale jednocześnie świeże i owocowe o intensywnym smaku czarnej porzeczki, jeżyny, ziół i beczek. Wino ma zrównoważoną strukturę garbników, długi posmak i może być przechowywane przez kilka lat, ale już teraz cieszy się nim. Bardzo dobrze komponuje się z ładnym kawałkiem mięsa, kawałkiem dobrego twardego sera, bogatym gulaszem, który może być również wegetariański, ale być może najlepiej smakować samemu.

Nagrody i wyróżnienia:

Robert Parker 90/100 pkt.

Wine Spectator 87/100 pkt.

Catena Cabernet Sauvignon - Opinie klientów

Dodaj opinię

Catena Cabernet Sauvignon

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 106 opinii w serwisie Google
Po pierwszym łyku Uno 1 Primitivo di Manduria chwyciłem za telefon i zamówiłem kolejną partię. Sklep internetowy Bachus Wina, jest bardzo przyjazny dla klienta, łatwo i bez problemów finalizuje zamówienia. Dostawa kurierem do drzwi w ciągu 48 godzin, butelki bardzo dobrze zabezpieczone. Gorąco... polecam. ( więcej )
Robert Markiewicz
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Świetne miejsce w dobrej lokalizacji, do tego profesjonalna obsługa i przyjemna muzyka chillout. Wina z najlepszych regionów Włoch, Francji. Ceny mocno rabatują pod warunkiem że kupujesz na kartony czy całe skrzynki wino. Warto poznać wina polecane z ręki. Znają się dobrze dużo degustuje.... Pozdro. ( więcej )
Robert Koson
Bachus Wina to wspaniałe miejsce dla miłośników wina. Sklep oferuje wyjątkowy wybór win z różnych regionów, a personel zawsze chętnie doradzi, który trunek wybrać.
Tadeusz Kosecki