Najlepsze ceny. Najlepsze wino na gorące letnie dni i noce.

Catena Cabernet Sauvignon

87,00 zł
Brutto
9995 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Catena Cabernet Sauvignon

 

Kraj: Argentyna

Region: Mendoza

Producent: The Catena Zapata Family

Szczep: Cabernet Sauvignon 100%

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Pojemność: 0,75lBK17

 

Kolor ciemno bordowy z refleksami fioletu. Aromat bogaty w owoce jeżyn, wiśni oraz czarnej porzeczki z delikatną nutą pieprzu, gożdzików i cedru. Na podniebieniu mocny, bogaty z wyrażną nutą czarnej porzeczki, malin, tytoniu oraz wanilii.

Eleganckie o jedwabistej budownie. Długie i trwałe wykończenie.

 

 

Notatki Sommelier

Catena Zapata, która w zeszłym roku została uznana przez Drinks International za najbardziej podziwianą markę wina na świecie, to rodzinna winnica znana jako jeden z najlepszych producentów w Ameryce Południowej, a przede wszystkim z win uprawianych na dużych wysokościach. Wykazano, że winogrona pochodzące z dużych wysokości mają pozytywny wpływ na wytwarzanie większej ilości przeciwutleniaczy niż winogrona, które ich nie wytwarzają*, a Catena Cabernet Sauvignon pochodzi z winnic położonych na wysokości do 1100 metrów nad poziomem morza.

 

Catena Cabernet Sauvignon pochodzi z winogron starannie wyselekcjonowanych z czterech winnic Catena położonych na dużych wysokościach w Mendozie. Winogrona zbiera się ręcznie, a następnie pozwala na samoistną fermentację za pomocą ich naturalnych dzikich drożdży przez około dwa tygodnie. Wino jest następnie poddawane maceracji, zwanej również solanką, na podstawie koloru i smaku winogron, przez kolejne trzy tygodnie, aby w końcu być przechowywane w dębowych beczkach przez 12 miesięcy.

 

Vintage 2019 dał mniejsze, ale bardziej intensywne owoce niż normalnie ze względu na niską temperaturę i suche lato (20-60% mniej opadów niż normalnie). Intensywne owoce ładnie zaprezentują się w tym winie, a kwasy i taniny, które równoważą owoce, wykazują dobry potencjał przechowywania.

 

Wino pełne, ale jednocześnie świeże i owocowe o intensywnym smaku czarnej porzeczki, jeżyny, ziół i beczek. Wino ma zrównoważoną strukturę garbników, długi posmak i może być przechowywane przez kilka lat, ale już teraz cieszy się nim. Bardzo dobrze komponuje się z ładnym kawałkiem mięsa, kawałkiem dobrego twardego sera, bogatym gulaszem, który może być również wegetariański, ale być może najlepiej smakować samemu.

Nagrody i wyróżnienia:

Robert Parker 90/100 pkt.

Wine Spectator 87/100 pkt.

Catena Cabernet Sauvignon - Opinie klientów

Dodaj opinię

Catena Cabernet Sauvignon

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 145 opinii w serwisie Google
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Aktualnie mój ulubiony sklep. Polecone wina biorę "w ciemno".
Michal Radecki