Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

El Esteco Don David Reserve Cabernet Sauvignon

48,00 zł
Brutto

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość
Obecnie brak na stanie


 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Finca Notables Malbec El Esteco

 

Kraj: Argentyna

Producent: El Esteco ,

Region: Salta

Szcep: Malbec

Rodzaj: Czerwone, wytrawne

Pojemność: 0.75l

Alk. 14.5,%PAW

 

Linia Finca Notables to wina wyprodukowane z owoców pochodzących z jednej z najlepszych parceli działek w winnicy, w przypadku winogron szczepu Malbec winorośl uprawiana na wysokości 1800m Finca La Coleccion. Wino powstało wyłącznie z gron Malbec, przeszło fermentację malolaktyczną w beczkach z dębu francuskiego, w których następnie dojrzewało przez 15 miesięcy. Barwa jest ciemna, bardzo intensywna. Z czerwonymi refleksami. Aromaty złożone z dominacją czerwonych owoców, wzbogacony przyprawami, subtelną pikanterią, dębiną i akcentem tytoniu. W ustach miło ułożone, z pełną, miękką, dojrzałą taniną. Wyczuwamy jeżyny i czekoladę. Bardzo eleganckie wino strwożone do potraw. Wino Malbec od razu smakuje po otwarciu, lecz z chwilą dotlenienia smak pokazuje się ciekawszy i bardziej dostojny. Wino doskonale łączy się z potrawami; Patatas bravas, Paella, Jamón Ibérico (Szynka iberyjska), Tortilla Española, Chorizo, Fabada asturiana, Pieczeń jagnięca, Albóndigas en salsa de tomate, Corzo asado con pure de membrillo, Migas de pastor, Pollo asado a la catalana, Przepiórki w salsie bilbaina, Pinchos morunos czyli szaszłyki, Conejo al vino blanco, Carcamusa toledana, Empanadillas de sobrasada y miel…

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Pulchne, soczyste ciało połączone z twardymi, dojrzałymi taninami i długotrwałym finiszem sprawiają, że naprawdę zapadnie w pamięć Malbec Wino. Dzięki klasycznym owocom ciemnej jagody i nutom czekolady z pikantną czerwoną papryką i tytoniem, El Esteco przedstawia wyjątkowy terroir doliny Calchaqui w tym intensywnie Wino o smaku i dobrej strukturze. Na Ziemi jest niewiele miejsc, w których magia naprawdę się dzieje. Jednym z nich jest z pewnością dolina Calchaqui, w której znajduje się winnica El Esteco. Ta dolina, położona ponad 1800 metrów | 6000 stóp ukryta na północy Argentyny, wykazuje pewne unikalne cechy. Słabe gleby aluwialne; wysoka ekspozycja na słońce; niska wilgotność; a szeroka amplituda termiczna sprawia, że ​​dolina Calchaqui jest wyjątkowym regionem winiarskim. Skoncentrowane wiązki małych ziaren zbiera się ręcznie w plastikowych pojemnikach o masie 18 kg. Prefermentacyjne maceracje w 5 ° C w zbiornikach ze stali nierdzewnej. Wykorzystanie zarówno rodzimych, jak i wybranych drożdży do procesu fermentacji. Maceracje po fermentacji, sumuj 25 dni. Naturalna fermentacja malolaktyczna jest przeprowadzana zarówno w amerykańskich, jak i francuskich beczkach pierwszego, drugiego i trzeciego zastosowania. Po zakończeniu tego procesu wino dojrzewa w tych samych dębowych beczkach przez 12 miesięcy. Dokonano starannego wyboru beczek, szukając jasnego prażonego dębu, aby wyróżnić się świeżością owoców. Wino jest butelkowane niefiltrowane i przechowywane w winnicy przez 6 miesięcy

Region Valley Calchaqui jest prawdopodobnie jednym z niewielu miejsc na świecie, które zasługują na podziw, a nawet zrozumienie. Sama natura tego miejsca budzi podziw odwiedzającego: wśród bujnej roślinności lasu Yunga, rzek i gór skalistych, niespodziewanie pojawia się odcinek pustyni, na której dzieje się magia. Stojąc na idealnej wysokości 1800 metrów (5500 stóp) nad poziomem morza, z zawsze obecnym słońcem i idealnym zakresem temperatur, środowisko jest idealne do tworzenia wysokiej klasy win. W ich owocach gromadzą ducha całego regionu. W sercu Salta, gdzie powstają wina El Esteco, z jej prawie 1000 akrów winnic, które owocują duchem regionu. W ukrytym, nie przemyślanym miejscu do produkcji wspaniałych, wyjątkowych win.

El Esteco Don David Reserve Cabernet Sauvignon - Opinie klientów

Dodaj opinię

El Esteco Don David Reserve Cabernet Sauvignon

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki