El Esteco Don David Reserve Chardonnay

78,00 zł
Brutto
600 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Don David Reserve Chardonnay

 

Kraj: Argentyna

Producent: Bodega El Esteco ,

Region: Valles Calchaquies

Podregion: Salta

Własność: Grupo Penaflor

Prowadzona przez: Trapiche

Winnica: Las Mercedes

Szczep: Chardonnay

Rodzaj: Białe, wytrawne

Pojemność: 0.75l

Alk. 14.%PAW

 

Wino Chardonnay Salta z regionu uznanego za jeden z najwyższych w iprawie winorośli. Warunki spełniają możliwości do tworzenia dorodnych win. Dobrym przykładem jest Chardonnay El Esteco. Wino posiada piękną błyszcząca szatę o barwie jasnego złota z zielonymi refleksami. Bukiet to kompozycja owoców tropikalnych, jabłek, miodu, wanilii i masła. W smaku miękkie i krągłe, z zachowaną świeżością i świetnie zrównoważoną kwasowością. Wyczuwamy brzoskwinie, jabłka i orzechy włoskie. Polecane do owoców morza, ryb, białych mięs, makaronów, serów typu Brie i owoców.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Fantastyczne Chardonnay z rezerwowego zasięgu Michela Torino. Piękny roma jabłka, ananasy i owoców tropikalnych wraz z miodem i masłem. Smak jest delikatny i czysty na podniebieniu dzięki fermentacji malolaktycznej w beczkach. Cudowne nuty gruszki i jabłka z dodatkiem mleka i chleba. Kwasowość jest dobrze wyważona. Wino pięknie rozwinie się w butelce. Wino z terenów gdzie przeważają skaliste gleby. Nawadnianie z Andów. Szeroka amplituda termiczna z dużymi różnicami (w przybliżeniu 22 ° C między minimunem w chłodne poranki i noce, a maksimumunem w słoneczne dni). Suchy klimat, niewielkie opady, 120 mm deszczu rocznie, 15% wilgotności i 350 dni słonecznych. Zimne poranki i noce oraz długie upalne dni powodują, że wina są bardzo skoncentrowane pod względem koloru, aromatów i smaków o niepowtarzalnym owocowym charakterze. Don David jest rezerwowym asortymentem odmian wykonanych z najlepszego wyboru winogron. Celem winnic jest uzyskanie koncentracji i maksymalizacja ekstrakcji owoców. Pierwsza praca dotyczy winnic w celu uzyskania koncentracji i równowagi przy użyciu winorośli starszych niż 20 lat. Zbiór odbywa się ręcznie, umieszczając klastry w małych skrzyniach o wadze 22 kg. W winnicy moszcz jest produkowany przy użyciu soku z pierwszej prasy. Fermentacja alkoholowa odbywa się przy użyciu tylko 20% rodzimych drożdży. 30% wina dojrzewa w nowych amerykańskich beczkach przez 6 miesięcy, gdzie zachodzi fermentacja alkoholowa i malolaktyczna. Reszta fermentuje w tradycyjny sposób.

El Esteco Don David Reserve Chardonnay - Opinie klientów

Dodaj opinię

El Esteco Don David Reserve Chardonnay

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.1
Na podstawie 81 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Serdecznie polecam !!! Profesjonalna i miła obsługa. Duży wybór win, atrakcyjne ceny. Pan Robert i Pan Łukasz zawsze idealnie polecą wino na każdą okazje. Pełen profesjonalizm.
eryka lesniewska
Bardzo miła, profesjonalna obsługa z ogromną wiedzą na temat sprzedawanych alkoholi. Ogromny wybór oraz atrakcyjne ceny. Dziękuje za polecone wino. Rewelacja!
Tomasz Machowski