Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

El Esteco Don David Reserve Chardonnay

48,00 zł
Brutto

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość
Obecnie brak na stanie


 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Don David Reserve Chardonnay

 

Kraj: Argentyna

Producent: Bodega El Esteco ,

Region: Valles Calchaquies

Podregion: Salta

Własność: Grupo Penaflor

Prowadzona przez: Trapiche

Winnica: Las Mercedes

Szczep: Chardonnay

Rodzaj: Białe, wytrawne

Pojemność: 0.75l

Alk. 14.%PAW

 

Wino Chardonnay Salta z regionu uznanego za jeden z najwyższych w iprawie winorośli. Warunki spełniają możliwości do tworzenia dorodnych win. Dobrym przykładem jest Chardonnay El Esteco. Wino posiada piękną błyszcząca szatę o barwie jasnego złota z zielonymi refleksami. Bukiet to kompozycja owoców tropikalnych, jabłek, miodu, wanilii i masła. W smaku miękkie i krągłe, z zachowaną świeżością i świetnie zrównoważoną kwasowością. Wyczuwamy brzoskwinie, jabłka i orzechy włoskie. Polecane do owoców morza, ryb, białych mięs, makaronów, serów typu Brie i owoców.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Fantastyczne Chardonnay z rezerwowego zasięgu Michela Torino. Piękny roma jabłka, ananasy i owoców tropikalnych wraz z miodem i masłem. Smak jest delikatny i czysty na podniebieniu dzięki fermentacji malolaktycznej w beczkach. Cudowne nuty gruszki i jabłka z dodatkiem mleka i chleba. Kwasowość jest dobrze wyważona. Wino pięknie rozwinie się w butelce. Wino z terenów gdzie przeważają skaliste gleby. Nawadnianie z Andów. Szeroka amplituda termiczna z dużymi różnicami (w przybliżeniu 22 ° C między minimunem w chłodne poranki i noce, a maksimumunem w słoneczne dni). Suchy klimat, niewielkie opady, 120 mm deszczu rocznie, 15% wilgotności i 350 dni słonecznych. Zimne poranki i noce oraz długie upalne dni powodują, że wina są bardzo skoncentrowane pod względem koloru, aromatów i smaków o niepowtarzalnym owocowym charakterze. Don David jest rezerwowym asortymentem odmian wykonanych z najlepszego wyboru winogron. Celem winnic jest uzyskanie koncentracji i maksymalizacja ekstrakcji owoców. Pierwsza praca dotyczy winnic w celu uzyskania koncentracji i równowagi przy użyciu winorośli starszych niż 20 lat. Zbiór odbywa się ręcznie, umieszczając klastry w małych skrzyniach o wadze 22 kg. W winnicy moszcz jest produkowany przy użyciu soku z pierwszej prasy. Fermentacja alkoholowa odbywa się przy użyciu tylko 20% rodzimych drożdży. 30% wina dojrzewa w nowych amerykańskich beczkach przez 6 miesięcy, gdzie zachodzi fermentacja alkoholowa i malolaktyczna. Reszta fermentuje w tradycyjny sposób.

El Esteco Don David Reserve Chardonnay - Opinie klientów

Dodaj opinię

El Esteco Don David Reserve Chardonnay

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki