El Esteco Old Vines Torrontes 1945

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość


 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

El Esteco old vines 1945 Torrontes

 

Kraj: Argentyna

Producent: El Esteco ,

Region: Valles Calchaquies

Podregion: Salta

Własność: Grupo Penaflor

Prowadzona przez: Trapiche

Winnica: Las Mercedes

Szczep: Torrontes

Rodzaj: Białe, wytrawne

Pojemność: 0.75l

Alk. 14.%PAW

 

Wino El Esteco Torrontes pochodzi z winnicy Las Mercedes, gdzie znajduje się 239 roślin o ponad 70-letniej historii, która pozwala przekazać bardzo delikatne wino, które wpływa subtelnością i cytrusową świeżością, z idealną równowagą między kwasowością a słodyczą w ustach. Aby zrobić to wino, każda z roślin, które mają być zebrane, jest starannie oznakowana i wybierana. Po osiągnięciu optymalnego punktu dojrzałości, dbając o wszystkie szczegóły, owoce są zbierane ręcznie rano, w skrzynkach po 18 kg każdy i szybko transportowane do winnicy, aby rozpocząć proces opracowywania. W piwnicy winogrona przechodzą selekcję, a następnie tłoczenie i przepełnienie taśmy. Jest to bardzo szczególny przypadek fermentacji dla tej odmiany: Podczas pierwszej trzeciej ciecz zaczyna fermentować z 15% całych ziaren winogron. Następnie ciecz jest oddzielana od ziarna, a fermentacja cieczy trwa tylko przy użyciu rodzimych drożdży do końca procesu. Wino jest butelkowane bez uprzedniej filtracji i pozostaje w szufladzie przez następne 6–8 miesięcy.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Wino Bodega El Esteco Old Vines Torrontés 1945, Salta Calchaqui Valley jest kluczowym regionem winiarskim w północno-zachodniej Argentynie, głównie w prowincji Salta. Odmiana winogron: winorośli Torrontes z winnicy Las Mercedes w Cafayate, posadzonej w 1945 r., Wszystkie na starym systemie pergoli. Ręcznie zbierane i fermentowane z dzikimi drożdżami w betonowym jajku. Producent: El Esteco jest częścią ogromnego imperium Penaflor, ale działa jako niezależna jednostka i - od niedawnej wizyty - jasne jest, że jakość jest absolutnym celem. „Wśród bujnej roślinności, rzek i skalistych gór w dolinie Calchaquí, niespodziewanie wyłania się pustynia. Na wysokości 1800 metrów, ze stale obecnym słońcem i idealnym zakresem temperatur - gorąco dni i chłodne noce - środowisko jest idealne do uprawy winorośli. To w sercu tej doliny, gdzie stoi El Esteco, z 1000 akrów winnic w tym wyjątkowym regionie. Francuscy imigranci David i Salvador Michel założyli winnicę w 1892 r., Korzystając z tego specjalnego regionu, aby produkować charakterystyczne i eleganckie wina z wyższej półki, o dużej koncentracji kolorów, głębokich aromatach i dobrze zdefiniowanych smakach. Ich determinacja z pewnością się opłaciła; El Esteco jest wiodącą winnicą w Salta. ” Zapomnij o wszystkim, co wiesz o Torrontés. To wino należy do jego własnej ligi. Zapraszający cytrusowo-kwiatowy nos zwabi Cię do wina, które ma znaczną wagę, uroczą drobną teksturę, objętość i długość. Jest to złożony Torrontés, który ma dobrą równowagę między tym, że jest typowo łatwym do picia, owocowym stylem, którego spodziewaliśmy się po winogronach, a czymś głębszym.

 

Recenzje prasowe: 95/100 od Tima Atkina - „odkrycie mojego roku”

Winnica El Esteco ma siedzibę w Cafayate. Aby się tam dostać, lecisz do Salta, a następnie jest to dwie i pół godziny jazdy. Od około jednej trzeciej drogi jest to piękna podróż przez oszałamiające krajobrazy. Dolina Calchaqui jest dość duża i obejmuje trzy prowincje. Większość jest w Salta, ale jest też trochę w Catamarca i trochę w Tucumán. Jezuiccy misjonarze po raz pierwszy posadzili tu winorośl w 1550 roku, a obecnie w dolinie jest około 3500 hektarów winnicy. Nie jest duży, ale większość produkcji tutaj jest wysokiej jakości. El Esteco zaczęło życie jako winnica La Rosa w 1892 roku. Dziesięć lat temu została kupiona przez Grupo Penaflor, właściciela Trapiche, a nazwa została zmieniona na El Esteco, oznaczając zmianę kierunku win. Jest to spora wytwórnia win, ale nacisk kładziony jest na jakość, a wina z górnej części zostały ostatnio przeniesione w bardzo interesującym kierunku, z mniejszą ilością dębu i zwiększonym wykorzystaniem betonowych jaj, betonowych zbiorników i dębu wielkoformatowego.

El Esteco Old Vines Torrontes 1945 - Opinie klientów

Dodaj opinię

El Esteco Old Vines Torrontes 1945

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.1
Na podstawie 81 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Serdecznie polecam !!! Profesjonalna i miła obsługa. Duży wybór win, atrakcyjne ceny. Pan Robert i Pan Łukasz zawsze idealnie polecą wino na każdą okazje. Pełen profesjonalizm.
eryka lesniewska
Bardzo miła, profesjonalna obsługa z ogromną wiedzą na temat sprzedawanych alkoholi. Ogromny wybór oraz atrakcyjne ceny. Dziękuje za polecone wino. Rewelacja!
Tomasz Machowski