Salentein Barrel Selection Pinot Noir

105,00 zł
Brutto
9999 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Zamówienia przyjmujemy 24h

 

Produkty w uczciwych cenach

Salentein Barrel Selection Pinot Noir

 

Kraj: Wina Argentyńskie

Region: Valle de Uco, Tunuyane, Mendoza

Producent: Bodega Salentein

Winiarz: Jose Galante

Szczep: 100% Pinot Noir

Rodzaj: hieratyczny, wytrawny

Pojemność: 0,75  bk22

 

Wino o barwie ciepłej czerwieni z rubinowymi refleksami. Aromaty wanilii, truskawki. Zbalansowane o delikatnych taninach. Odpowiedni poziom kwasowości daje efekt świeżości. Delikatne, z długo utrzymującym się smakiem na podniebieniu. Sugestie kulinarne: ryby pieczone, makarony z warzywami, pizza napoili, schabowy z młodymi ziemniakami i mizerią, dynia pieczona, homar, kalmary, pasztet drobiowo wieprzowy, klopsy drobiowe…

Notatki Sommelier Bachus Wina

Salentein Barrel Selection Pinot Noir to bogate, łagodne czerwone wino z Valle de Uco w Mendozie w Argentynie produkowane tą samą metodą co wcześniejsze wydanie Salentein Pinot Noir Reserve. Lekkie rubinowe czerwone wino ma duszny aromat duszonych wiśni, delikatną słodycz i odrobinę przypraw. Smak jest pełny i łagodny ze słonecznymi przyprawami, cynamonem i wanilią oraz ciepłymi czerwonymi owocami wiśni i czarnej porzeczki oraz doznaniem przypominającym dżem. Wino dojrzewające w baczkach wychwytuje wszystkie prawdziwe cechy dobrego Salentein Barrel Selection Pinot Noir wino wyśmienicie smakuje jako aperitif i pasuje do steków, drobiu, makaronów z grzybami i bogatego sera.

Salentein Barrel Selection Pinot Noir to jedno z najlepszych gatunkowo win Bodegas Salentein. Argentyńska firma winiarska Bodega Salentein została założona w 1992 roku przez holenderskiego biznesmena Mijnderta Pon. Urzekająca Bodega jest zaprojektowana pod architekturą w kształcie krzyża, gdzie wina dojrzewają 8 metrów pod ziemią w nowym i używanym dębie, w okolicy przypominającej amfiteatr. Winnice dla Salentein Barrel Selection Pinot Noir znajdują się w sercu Valle de Uco między 1060 a 1700 metrów nad poziomem morza, u stóp i na stokach imponujących Andów w winiarskiej prowincji Mendoza. Dno składa się z grubej skały, która zapewnia doskonały odpływ wody. Noce są chłodne, a dni słoneczne i ciepłe. Ze względu na wysoką lokalizację i szczególne cechy klimatyczne, Valle de Uco jest jednym z najbardziej odpowiednich regionów w Ameryce Południowej do produkcji wina.

Salentein Barrel Selection Pinot Noir - Opinie klientów

Dodaj opinię

Salentein Barrel Selection Pinot Noir

Dodaj opinię