Glaetzer Anaperenna

545,00 zł
Brutto
3 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

GLAETZER Barossa Valley Shiraz / Cabernet 'Anaperenna'

 

Kraj: Australia

Region: Dolina Barossa,

Producent: Glaetzer Wines

Szczep: Shiraz , Cabernet sauvignon

Typ: Czerwone, wytrawne

Pojemność: 0,75L

Alkohol: 15%

80% 85-letnie krzewy Shiraz, 20% 60-letnie krzewy Cabernet Sauv.

Wino starzone w debie amerykańskim i francuskim przez okres 14 misięcy

To wino to fuzja dwóch szczepów, Shiraz and Cabernet Sauvignon. W nosie intrygujące zapachy czekolady, ziół, cedru, czarnej porzeczki i dymu, na podniebieniu przebijają się delikatne taniny i niesamowita oleistość wina. Finał jest świeży, długo pozostaje w ustach.

Rocznik 2014 jest bardziej niezwykły i potrzebuje więcej czasu. Cabernet w 2014 roku ujawniał wyższe stężenie czarnej porzeczki i nut jeżynowych niż rocznik 2013, co sprawia, że wino jest bardziej aromatyczne, z potencjałem leżakowania 12-14 lat.

Notatkli Sommelier Bachus Wina

 

Czystość, równowaga i intensywność w epickich proporcjach. Wbrew konwencjom, mając tak wielką moc w tak subtelnym, delikatnym przebraniu. Złożoność pojawia się z innego świata z warstwami egzotycznych przypraw, ciemnych czarnych owoców i lukrecji, przerywanych ziemistą gorzką czekoladą. Dekantacja jest koniecznością i nagrodzi cierpliwość, ale siła woli nie ma szans!

 

Joe Czerwinski, Data wydania: 31 sierpnia 2018, Źródło: 238, The Wine Advocate

 

Anaperenna Shiraz-Cabernet Sauvignon zawiera 82% Shiraz, ale ten składnik Cabernet naprawdę dodaje cudownego liftingu mięty i herbacianych nut ziołowych na nosie. Na pełnym podniebieniu jest duże, bogate i dojrzałe, tak jak można by oczekiwać po Glaetzerze, z nutami zwęglonego mięsa, espresso i czarnej oliwki połączonymi z wanilią, cedrem, ziemią, jeżynami i czarną porzeczką. Intensywny, skoncentrowany i bogaty w teksturę, z długim, aksamitnym finiszem, pokazuje doskonałą równowagę i elegancję jak na duże wino.

Glaetzer Anaperenna - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-08-21

Glaetzer Anaperenna

Zawiera redukcyjne aromaty czarnej porzeczki, jeżyny i boysenberry, które są na razie mocno zwinięte, niesione przez dobrze osadzoną kwasowość i pikantne nuty grafitowe. Długi finisz wydobywa owoce, z dodatkowymi elementami anyżu i słodkiego tytoniu. To powinno dobrze ewoluują w piwnicy.

Dodaj opinię

Glaetzer Anaperenna

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.1
Na podstawie 81 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Serdecznie polecam !!! Profesjonalna i miła obsługa. Duży wybór win, atrakcyjne ceny. Pan Robert i Pan Łukasz zawsze idealnie polecą wino na każdą okazje. Pełen profesjonalizm.
eryka lesniewska
Bardzo miła, profesjonalna obsługa z ogromną wiedzą na temat sprzedawanych alkoholi. Ogromny wybór oraz atrakcyjne ceny. Dziękuje za polecone wino. Rewelacja!
Tomasz Machowski