Jim Barry Cover Drive Cabernet Sauvignon

147,00 zł
Brutto
9997 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Jim Barry Cover Drive

 

Kraj: Australia

Region: South Australia

Apelacja: Coonawarra

Producent: Jim Barry Wines

Szczep:

Rodzaj: czerwone, wytrawny

Temp. serwowania: 17-18°C

Pojemność: 0,75lC2

Alkohol: 14%

 

Wino powstało z gron Cabernet Sauvignon uprawianych w Coonawarra, posiada głęboki rubinowy odcień z fioletowymi refleksami. Nos ujawnia aromaty dojrzałych owoców jagodowych, liści tytoniu, dymu, dębu oraz przypraw. Na podniebieniu niezwykle głębokie i pełne o dojrzałych drobnoziarnistych garbnikach z wyczuwalnymi aromatami czarnych owoców, przypraw, tytoniu, dębu oraz lukrecji. Sugestie kulinarne: pieczeń wołowa, mięsa z grilla, wędliny długo dojrzewające, steki.

Nagrody i wyróżnienia:

 

91/100 ptk. - Wine Enthusiast

91/100 ptk. - Wine & Spirits Magazine

89/100 ptk. - Bob Campbell

89/100 ptk. - Wine Enthusiast

89/100 ptk. - Wine Spectator

 

 

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

 

Jim Barry The Cover Drive Cabernet Sauvignon nazwany na cześć boiska do krykieta Penola, które kiedyś znajdowało się w tym samym miejscu, gdzie Jim Barry teraz uprawia ten ekskluzywny Cabernet, który jest mieszany z małymi paczkami z rodzinnej posiadłości Clare Valley, a następnie leżakowanymi we francuskim i amerykańskim dębie. Jim Barry był 17. wykwalifikowanym winiarzem w Australii i pierwszym wykwalifikowanym winiarzem, który pracował w Clare Valley. Jim poznał Nancy w 1950 roku i rok później ożenił się. Chcąc założyć własną wytwórnię, rozpoczęli produkcję wina pod wodzą Jim Barry Wines w 1959 roku. Wino Cover Drive Cabernet Sauvignon to pełny, dojrzały Cabernet o jedwabistej konsystencji i dobrej równowadze. Owoce jagodowe, liść tytoniu i wędzony dąb sprawiają, że jest to wspaniałe wino.

 

 

"To determinacja i duch wspólnoty Jima Barryego pomógł ukształtować Clare Valley w Południowej Australii jako wzorcowego producenta światowej klasy Riesling i ugruntować jej pozycję jednego z najlepszych australijskich regionów winiarskich. Jim Barry Wines ma silną linię. Sam Jim był pierwszym wykwalifikowanym winiarzem w Clare Valley, który w 1947 roku ukończył 17 stopień w enologii na słynnym Roseworthy Agricultural College. Pracując przez 22 lata jako winiarz w Clarevale Co-operative, Jim Barry stał się pionierem australijskiego wina stołowego . Następnie założył Taylors Wines w 1969 roku. Żona, Nancy, okazała się siłą napędową w tworzeniu Jim Barry Wines i synowie, Peter, Mark i John byli zaangażowani w rozwój firmy. Peter Barry został dyrektorem zarządzającym w 1985 roku. Dziś dzieci Petera, Tom, Sam i Olivia pracują dla Jima Barryego Winesa odpowiednio jako winiarz, menedżer handlowy i ambasador marki. Obecni opiekunowie, Peter & Sue Barry, są głęboko dumni, że Jim Barry Wines jest nadal własnością rodziny, z trzema pokoleniami absolwentów Roseworthy. Nazwisko Barry jest synonimem regionu winiarskiego Clare, a ich głębokie związki z lokalną społecznością trwają do dziś."

Jim Barry Cover Drive Cabernet Sauvignon - Opinie klientów

Dodaj opinię

Jim Barry Cover Drive Cabernet Sauvignon

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.3
Na podstawie 112 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Zdecydowanie najlepszy sklep z winem w okolicy. Duży wybór, także wina z nowego świata, wliczając kraje jak Izrael czy Słowenia. Wybór win wybitnych producentów jak Penfolds z Australi czy Rothschild z Francji. Bardzo sympatyczna obsługa oraz fajna degustacja. Miejsce do którego warto wrócić... :) ( więcej )
Teresa Rosa
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Najlepszy wybór dla każdego, kto szuka wyjątkowego wina na specjalną okazję lub dla samej przyjemności. Ich wina są bardzo aromatyczne i smaczne, a ich pracownicy są bardzo kompetentni i pomocni w doborze odpowiedniego wina.
Marcin Pająk