Jim Barry The Benbournie Cabernet Sauvignon

307,00 zł
Brutto
9999 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Jim Barry The Benbournie Cabernet Sauvignon

 

Kraj: Australia

Region: Australia Południowa

Apelacja: Coonawarra

Producent: Jim Barry

Szczep: 100% Cabernet Sauvignon

Rodzaj: czerwone,wytrawny

Temp. serwowania: 17-18°C

Pojemność: 0,75lC2

Alkohol: 13,5%

Wino o atramentowo purpurowej barwie z aromatami ciemnych owoców, czarnej porzeczki, kwiatów, nutami pieprzowymi i miętowymi. Na podniebieniu świetnie zintegrowane, pełne i soczyste, z nutami pieczonego mięsa, suszonych ziół, przypraw. Wino wykończone czystym i rewelacyjnym finiszem. Wino dojrzewało przez okres 14 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu. Potencjał starzenia: 15-20 lat. Sugestie kulinarne: dziczyzna, pieczona wieprzowina, wołowina, piersi z kaczki, mięsa z grilla, dania z grzybami, sery. 

Nagrody i wyróżnienia:

94/100 ptk. - The Wine Front

93/100 ptk. - Wine Enthusiast

93/100 ptk. - Huon Hooke

93/100 ptk. - Jamie Goode

96/100 ptk. - Robert Parker The Wine Advocate

93/100 ptk. - Jeremy Oliver

Silver Medal - International Wine Challenge

Silver Medal - Decanter World Wine Awards

"To determinacja i duch wspólnoty Jima Barryego pomógł ukształtować Clare Valley w Południowej Australii jako wzorcowego producenta światowej klasy Riesling i ugruntować jej pozycję jednego z najlepszych australijskich regionów winiarskich.

Jim Barry Wines ma silną linię. Sam Jim był pierwszym wykwalifikowanym winiarzem w Clare Valley, który w 1947 roku ukończył 17 stopień w enologii na słynnym Roseworthy Agricultural College. Pracując przez 22 lata jako winiarz w Clarevale Co-operative, Jim Barry stał się pionierem australijskiego wina stołowego . Następnie założył Taylors Wines w 1969 roku.

Żona, Nancy, okazała się siłą napędową w tworzeniu Jim Barry Wines i synowie, Peter, Mark i John byli zaangażowani w rozwój firmy. Peter Barry został dyrektorem zarządzającym w 1985 roku.

Dziś dzieci Petera, Tom, Sam i Olivia pracują dla Jima Barryego Winesa odpowiednio jako winiarz, menedżer handlowy i ambasador marki. Obecni opiekunowie, Peter & Sue Barry, są głęboko dumni, że Jim Barry Wines jest nadal własnością rodziny, z trzema pokoleniami absolwentów Roseworthy.

Nazwisko Barry jest synonimem regionu winiarskiego Clare, a ich głębokie związki z lokalną społecznością trwają do dziś."

Jim Barry The Benbournie Cabernet Sauvignon - Opinie klientów

Dodaj opinię

Jim Barry The Benbournie Cabernet Sauvignon

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 98 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Potrzebowałam wina na urodzinową kolację z mężem. Pan doradził mi bardzo dobre wino w dobrej cenie (włoskie Angello Borani, Governo). Polecam i sklep i wino. Dziekuję za pomoc w wyborze.
Iwona Trzmiel
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Kontakt z firmą na zerowym poziomie, po zakupie nie otrzymałem faktury. dodzwonić się nie można.
Dawid Job