Jim Barry Watervale Riesling

89,00 zł
Brutto
9999 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Zamówienia przyjmujemy 24h

 

Darmowy zwrot do 14 dni

Jim Barry Watervale Riesling

 

Kraj: Australia

Region: Clare Valley

Apelacja: Clare Valley

Producent: Jim Barry

Szczep: Riesling

Kolor: białe

Rodzaj: wytrawny

Temp. serwowania: 8-10°C

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 13,5%

 

Wino powstało w całości z odmiany Riesling uprawianej w Clare Valley, odznacza się jasno słomkową barwą, aromatami cytrusów, cytryn, pomarańczy oraz aromatami kwiatów z delikatnym dotknięciem jaśminu. Na podniebieniu lekkie i świeże o bardzo delikatnej budowie i długim wykończeniu.

Sugestie kulinarne: pieczone ryby, duszone ryby, owoce morza, drób, dania kuchni tajskiej, sushi. c2

 

Nagrody i wyróżnienia:

91/100 ptk. - Tom Cannavan

93/100 ptk. - The Wine Front

88/100 ptk. - Wine Enthusiast

90/100 ptk. - Wine Spectator

90/100 ptk . - Vinous Antonio Galloni

92/100 ptk. - Wine & Spirits Magazine

95/100 ptk. - Huon Hooke

95/100 ptk. - Jeremy Oliver

 

"To determinacja i duch wspólnoty Jima Barryego pomógł ukształtować Clare Valley w Południowej Australii jako wzorcowego producenta światowej klasy Riesling i ugruntować jej pozycję jednego z najlepszych australijskich regionów winiarskich.

Jim Barry Wines ma silną linię. Sam Jim był pierwszym wykwalifikowanym winiarzem w Clare Valley, który w 1947 roku ukończył 17 stopień w enologii na słynnym Roseworthy Agricultural College. Pracując przez 22 lata jako winiarz w Clarevale Co-operative, Jim Barry stał się pionierem australijskiego wina stołowego . Następnie założył Taylors Wines w 1969 roku.

Żona, Nancy, okazała się siłą napędową w tworzeniu Jim Barry Wines i synowie, Peter, Mark i John byli zaangażowani w rozwój firmy. Peter Barry został dyrektorem zarządzającym w 1985 roku.

Dziś dzieci Petera, Tom, Sam i Olivia pracują dla Jima Barryego Winesa odpowiednio jako winiarz, menedżer handlowy i ambasador marki. Obecni opiekunowie, Peter & Sue Barry, są głęboko dumni, że Jim Barry Wines jest nadal własnością rodziny, z trzema pokoleniami absolwentów Roseworthy.

Nazwisko Barry jest synonimem regionu winiarskiego Clare, a ich głębokie związki z lokalną społecznością trwają do dziś."

Jim Barry Watervale Riesling - Opinie klientów

Dodaj opinię

Jim Barry Watervale Riesling

Dodaj opinię