Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Penfolds Yattarna Chardonnay

707,00 zł
Brutto

Opis

Kolor
Białe
Chwilowo niedostepny
Chwilowo niedostepny
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Penfolds Yattarna Chardonnay

 

Producent: Penfolds

Region: Derwent Valley, Tasmania

Szczep: 100% Chardonnay

Winemaker: Peter Gago & Johna Duvala

Dojrzewanie: Osiem miesięcy w 100% barriques z dębu francuskiego.

Rodzaj: białe wino z Australii

Pojemność: 0,75l

Alk. 12,5%

 

Wprowadzony na rynek w 1998 roku z rocznika 1995, Yattarna jest wynikiem jednego z najbardziej wszechstronnych, skoncentrowanych i szeroko nagłośnionych projektów rozwoju wina, jakie kiedykolwiek przeprowadzono w Australii. Aspiracje i niezależność umysłów pokoleń winiarzy z Penfolds zainspirowały winnicę do rozpoczęcia programu stworzenia białego wina stojącego obok Grange. Selektywnie pozyskując tylko najlepsze owoce Chardonnay z regionów o chłodnym klimacie, w połączeniu z wrażliwą produkcją wina, styl wciąż ewoluuje. Yattarna odzwierciedla cierpliwość Penfoldsa i ciągłe zaangażowanie w swój pierwotny cel, którego nazwa pochodzi od języka aborygeńskiego, stopniowo "stopniowo". Każdy rocznik daje możliwość dalszego podniesienia paska jakości. Picie dobrze teraz, ale poprawi się z czasem. Okno do picia teraz - 2023.

 

Aromat złożony ujawniający liczne rozrywki - o wiele więcej niż ekspresyjne owoce, bez względu na to, jak zdefiniowane czy intensywne ... Osiem miesięcy w beczce na drożdżowym drożdżu. Zapachy świeżego kasztana, owsianki i białej czekolady i migdały. Tosty owsiane i brandy zaskakują złożonością przenoszoną przez cienki, liniowy i długi kwasowy szkielet. Powlekany ustami owoc i rozkoszna kwasowość rozwijają się na podniebieniu, zapewniając dużą długość, przyczyniając się do przedłużających się wrażeń dotykowych. Usta nasycone jasnymi brzoskwiniami z przewlekającą się gruszką uzupełnioną dębem francuskim. Idealna w połączeniu z białym mięsem, indyk, kurczak w sosie śmietanowym, jagnięcina, dojrzałe sery o kremowej strukturze.

 

Wydanie Yattarny Chardonnay, po 144 próbach winiarstwa, wyznaczyło nowy rozdział w historii Penfoldów. Inauguracyjny rocznik 1995 był najbardziej popularnym i wyczekiwanym białym winem w australijskiej historii.

Penfolds Yattarna Chardonnay - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-06-05

Penfolds Yattarna Chardonnay

Słomkowy kolor z refleksami limonki. Wyczuwalne aromaty brzoskwiń, grapefruita, gruszki. Starzenie w dębowej beczce nadało delikatnych akcentów orzecha w tle. Świeże, z przyjemną kwasowością. Idealna w połączeniu z białym mięsem, indyk, kurczak w sosie śmietanowym, jagnięcina, dojrzałe sery o kremowej strukturze.

Dodaj opinię

Penfolds Yattarna Chardonnay

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki