Casa Silva Gran Terroir Los Lingues Carmenere

102,50 zł
Brutto
992 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Casa Silva Gran Terroir Los Lingues Carmenere

 

Kraj: Chile

Region: Colchagua Valley

Producent: Casa Silva Chile

Szczep: Carmenere

Dojrzewanie: 10 miesięcy beczka dębowa

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Pojemność: 0,75 lONL

 

Wino o głębokim czerwono fioletowym odcieniu. Uwodzi aromatami owoców leśnych, ściółki leśnej z akcentem zielonej papryki, po czym w kolejnej odsłonie ujawnia nuty toffi, palony karmel i słodsze nuty owocowe. W smaku soczyste, owocowe, z przyjemną taniną.

Notatki Sommelier Bachus Wina

Z siedzibą w dolinie Colchagua, na południe od Santiago, Vina Casa Silva jako winnica została ponownie zadebiutowała w 1997 roku za przywództwem Mario Silva, potomek czwartego pokolenia z jednej z najstarszych dynastii winiarskich w Chile. Casa Silva to najstarsza winnica w dolinie Colchagua w Chile, jedyny region uprawy winorośli w kraju, który do dziś miałem przyjemność odwiedzić. Casa Silva znajduje się nieco ponad półtorej godziny jazdy na południe od Santiago de Chile, Colchagua. Region ten jest częścią Doliny Centralnej, gdzie winnice są odświeżane dzięki atlantyckiemu prądowi Humboldta i zimnemu powietrzu spływającemu z Andów. W kraju pełnego winnic w którym panują wysokie temperatury, naturalne odświeżenie winnic jest niezbędne, aby wina nie zamieniły się w istne kompoty z nadmiernie dojrzałych owoców. Warto pamiętać,  jedne z najlepszych Carmenère w Chile pochodzą z tego regionu , gdzie warunki klimatyczne i dobra praca winiarzy i winiarzy uczyniły z niej coś w rodzaju modnego regionu chilijskiego wina (luksusowe obiekty, takie jak hotel Viña Vik, znajdują się w Dolina Środkowa). Casa Silva to najbardziej utytułowana chilijska winnica XXI wieku. Niedawno zostały nazwane „Najlepszą winnicą Chile - 2020” przez Catad'Or Wine Awards, najważniejszy międzynarodowy  konkurs win  w Ameryce Łacińskiej. Wszystkie wina Casa Silva posiadają certyfikat zrównoważonego rozwoju na podstawie Kodeksu Zrównoważonego Rozwoju Win Chile.

Casa Silva Gran Terroir Los Lingues Carmenere - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2021-01-23

opinia

Niesamowite, w pełni polecam

Dodaj opinię

Casa Silva Gran Terroir Los Lingues Carmenere

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 108 opinii w serwisie Google
Po pierwszym łyku Uno 1 Primitivo di Manduria chwyciłem za telefon i zamówiłem kolejną partię. Sklep internetowy Bachus Wina, jest bardzo przyjazny dla klienta, łatwo i bez problemów finalizuje zamówienia. Dostawa kurierem do drzwi w ciągu 48 godzin, butelki bardzo dobrze zabezpieczone. Gorąco... polecam. ( więcej )
Robert Markiewicz
Jak ktoś chce kupić dobre wino to powinien tu zajrzeć. Świetna strona, wszystko zgodne z prawdą.
Daria Wiśniewska
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Świetne miejsce w dobrej lokalizacji, do tego profesjonalna obsługa i przyjemna muzyka chillout. Wina z najlepszych regionów Włoch, Francji. Ceny mocno rabatują pod warunkiem że kupujesz na kartony czy całe skrzynki wino. Warto poznać wina polecane z ręki. Znają się dobrze dużo degustuje.... Pozdro. ( więcej )
Robert Koson