Cenit Colchagua DO

247,50 zł
Brutto
9999 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

 

Możliwy zwrot w ciągu 14 dni

Cenit Colchagua DO

 

Kraj: Chile

Region: Colchagua Valley

Producent/ marka: Caliterra

Szczepy: Cabernet Sauvignon, Carmenere, Petit Verdot, Malbec,Cabernet Franc, Syrah

Kolor: czerwone

Rodzaj: wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14% cer1

 

Winogrona pochodzą z 18-letnich winorośli w dolinie Colchagua. Caliterra Cenit to idealna mieszanka Cabernet Sauvignon, Malbec, Petit Verdot i Carmenere.

Wino prezentuje ciemno rubinową barwę z fioletowymi odcieniami. Elegancki i złożony na nosie, z aromatami jagód i cassis wraz z nutami przypraw, takich jak szary pieprz, a wszystko to wraz z delikatnymi nutami fioletu, które doskonale uzupełniają ten obraz. Podniebienie jest eleganckie i głębokie.

Nuty wiśni wydają się uzupełniać to uporządkowane i złożone wino z Doliny Colchagua. Jego żywa kwasowość obiecuje długie życie tego wina.

 

Nazwa Caliterra pochodzi od „La Calidad de la Tierra”, innymi słowy jakość ziemi. Filozofią Caliterra jest wytwarzanie win przyjaznych dla środowiska zgodnie z koncepcją precyzyjnej uprawy winorośli i zrównoważonego zarządzania winnicami, w których każda odmiana wyróżnia się owocowym, świeżym i charakterystycznym stylem, wyrażającym jakość i czystość chilijskiej natury, terroiru i owoców. Caliterra została założona w 1996 roku jako partnerstwo między rodziną Roberta G. Mondaviego a Viñą Errázuriz, która starała się zrealizować wspólne marzenie o produkcji wysokiej jakości win. W 2004 r. Caliterra poszła w nowym kierunku. Rodzina Chadwick ponownie była w 100% właścicielem, co doprowadziło do ważnej decyzji, by produkować wyłącznie wina z własnych winnic, zamiast kupować winogrona od innych. Chcieli także podnieść jakość i zmienić wygląd etykiet. Od tego momentu produkują wina wyłącznie na poziomach Reserva lub powyżej tego poziomu, tak zwanej linii Tributo.

 

Nagrody i wyróżnienia:

94/100 ptk. - James Suckling

93/100 ptk. - Descorchados

91/100 ptk. - Robert Parker, Wine Advocate

Cenit Colchagua DO - Opinie klientów

Dodaj opinię

Cenit Colchagua DO

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
Na podstawie opinii w serwisie Google