Santa Carolina Cellar Selection Sauvignon Blanc

45,00 zł
Brutto
1200 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Santa Carolina Cellar Selection Sauvignon Blanc

 

Kraj: Chile

Region: Central Valley

Apelacja: DO Rapel Valley

Producent: Vina Santa Carolina S.A.

Szczepy: Sauvignon Blanc

Rodzaj: białe, wytrawne

Temp. serwowania: 8-10°C

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 12,5% c3     

 

Nota degustacyjna:

Santa Carolina Cellar Selection Sauvignon Blanc to białe wytrawne wino powstałe w całości z odmiany Sauvignon Blanc uprawianej w Central Valley w Chile. Wino prezentuje się żółto słomkowym odcieniem z przyjemnymi aromatami melona i ananasa, wspaniale uzupełnione nutami limonki i grejpfruta. Na podniebieniu jest lekkie, miękkie i owocowe, o średnim ciele i zrównoważonej kwasowości. Sugestie kulinarne: kurczak, ryby, sałatki.

 

Notatki Sommelier:

To właśnie w 1875 roku rozpoczęła się historia winorośli w Santa Carolina. Nazwę tę nadał mu Don Luis Pereira, jego założyciel, w hołdzie dla swojej żony Doña Carolina Iñiguez. W ten sposób rozpoczęła się długa tradycja uprawy winorośli w tej posiadłości. Jego budynki są wpisane na listę narodowych pomników historii. Don Luisowi doradzał francuski enolog Germain Bachelet w sprawie rozpoczęcia operacji. Ten ostatni wybrał najlepsze odmiany winorośli i sprowadził je do Chile. Rośliny te zostały wprowadzone w centralnej części kraju i nigdy nie zostały dotknięte przez filokserę. Pierwsze zbiory miały miejsce pod koniec XIX wieku, dokładnie w momencie, gdy europejski region winiarski miał zostać zdziesiątkowany przez paskudnego, niszczycielskiego pasożyta. Chile to istny raj dla uprawy winorośli dzięki niesamowitej kombinacji czynników jakościowych: jakości gleby, klimatu, położenia geograficznego i… know-how! W rzeczywistości od połowy XIX wieku bogaci Chilijczycy, którzy dorobili się fortuny w kopalniach, chcieli produkować wina takie, jakie próbowali w Europie. Transport morski pozwolił im czerpać inspirację z praktyk winiarskich, zwłaszcza we Francji. Kilka francuskich rodzin zainwestowało w to Eldorado i umożliwiło poprawę praktyk. Transport morski pozwolił im czerpać inspirację z praktyk winiarskich, zwłaszcza we Francji. Kilka francuskich rodzin zainwestowało w to Eldorado i umożliwiło poprawę praktyk. Transport morski pozwolił im czerpać inspirację z praktyk winiarskich, zwłaszcza we Francji. Kilka francuskich rodzin zainwestowało w to Eldorado i umożliwiło poprawę praktyk.

Santa Carolina Cellar Selection Sauvignon Blanc - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2023-09-23

Wino Sauvigno blanc

Wino sauvignon blanc w stylu nowozelandzkich win, lekkość soczystość i miły aromat.

Oceń 
Quality


2023-06-05

Santa Carolina Cellar Selection Sauvignon Blanc

Świeże i żywe sauvignon z nutami owoców tropikalnych. Na podniebieniu zrównoważona kwasowość, połączona z przyjemną owocowością. Przyjemne wino na co dzień.

Dodaj opinię

Santa Carolina Cellar Selection Sauvignon Blanc

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 108 opinii w serwisie Google
Po pierwszym łyku Uno 1 Primitivo di Manduria chwyciłem za telefon i zamówiłem kolejną partię. Sklep internetowy Bachus Wina, jest bardzo przyjazny dla klienta, łatwo i bez problemów finalizuje zamówienia. Dostawa kurierem do drzwi w ciągu 48 godzin, butelki bardzo dobrze zabezpieczone. Gorąco... polecam. ( więcej )
Robert Markiewicz
Jak ktoś chce kupić dobre wino to powinien tu zajrzeć. Świetna strona, wszystko zgodne z prawdą.
Daria Wiśniewska
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Świetne miejsce w dobrej lokalizacji, do tego profesjonalna obsługa i przyjemna muzyka chillout. Wina z najlepszych regionów Włoch, Francji. Ceny mocno rabatują pod warunkiem że kupujesz na kartony czy całe skrzynki wino. Warto poznać wina polecane z ręki. Znają się dobrze dużo degustuje.... Pozdro. ( więcej )
Robert Koson