Cattier Brut Antique Champagne Premier Cru

247,00 zł
Brutto
9999 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Musujące/Szampany
Ilość

 

Zamówienia przyjmujemy 24h

 

Produkty w uczciwych cenach

Cattier Brut Antique 1Er Cru

 

Kraj: Francja

Region: Szampania Champagne

Podregion: Montagne de Reims

Producent: Champagne Cattier

Rodzaj: szampan, wino musujące

Szczepy: Pinot Meunier,Pinot Noir, Chardonnay

Dietetyczny: Szampan Wegański, Wegetariańskie

Smak: Szampan subtelny, uwodzicielski

Temperatura serwowania: 6 do 10 ° C

Popularność: Wysoka

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 12,5% PAW

 

Dobry szampan Cattier Brut Antique Premier Cru. Piękna bursztynowo - złota barwa, aromat delikatny, krągły i rześki, z nutami kwiatów i jabłek oraz akcentem cytrusowym. Idealny jako aperitif oraz do dań z drobiu. Wspaniałe się sprawdza jako aperitif i do posiłków. Sugestie kulinarne: jesiotr wędzony na ciepło, sielawa wędzona, szparagi zawijane szynką parmeńską z jajkiem faszerowanym kawiorem w posypce parmezanu, soszona węglia, rwana wołowina, karpacio, krewetki w sosie śmietanowym, pasztet drobiowy z musztardą, miękkie sery…

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Champagne Cattier z jednego z najlepszych domów szampana na świecie pochodzi Cattier Brut Antique Premier Cru! Mieszanka premium 40% Pinot Meunier, 35% Pinot Noir i 25% Chardonnay jest wyrafinowana i złożona, ale jednocześnie ma prosty charakter. Bursztynowo-złoty i musujący w szkle, z wyraźnymi nutami cytrusów, żółtym jabłkiem i pieczonym chlebem na nosie, kwiatowo-owocowymi aromatami z nutą brioche w ustach i długim świeżym posmakiem, który pozostaje na języku. Cattier Brut Antique Premier Cru to idealny szampan na każdą okazję.

 

Dom Szampana Cattier opiera wiedzę na szacunku dla pożywnej ziemi. Dzięki tej filozofii Cattier uprawia 33 hektary w ekologiczny sposób od ponad 20 lat. Cattier jest dumny z bycia jednym z prekursorów zrównoważonej uprawy winorośli w Szampanii. Winnica Cattier, w większości klasyfikowana jako Premier Cru, rozciąga się w sercu prestiżowych terroirów Montagne de Reims. Chigny-les-Roses, Rilly-la-Montagne, Ludes, ... są jednymi z 42 pierwszorzędnych wiosek zaliczanych do 319 w Szampanii. W sercu posiadłości jest klejnot o powierzchni 2,20 ha, Clos du Moulin, jest jednym z niewielu historycznych zamknięć szampana. Pnącza, chronione przez ścianę, uprawiane są ostrożnie i precyzyjnie dzięki tradycyjnej pracy koni pociągowych.

 

CHAMPAGNE CATTIER

Dom Jean-Jacquesa Cattiera, prowadzony obecnie przez jego syna Alexandre, ma winnicę głównie młynarską, zakończoną zakupami pierwszego wzrostu. Jest właścicielem monopolu, jednego z niewielu zamkniętych champenois, Clos du Moulin (2,2 ha); pół chardonnay, pół pinot-czarny Nowa generacja ucieleśniona przez Alexandrea Cattiera pokazuje oświecony oportunizm. Jest także twórcą Armand de Brignac, szampana „bling-bling” kupionego przez amerykańskiego rapera Jay-Z .

Cattier Brut Antique Champagne Premier Cru - Opinie klientów

Dodaj opinię

Cattier Brut Antique Champagne Premier Cru

Dodaj opinię