Chateau De Ricaud Cadillac Cotes De Bordeaux Dourthe

86,00 zł
Brutto
9998 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Chateau De Ricaud Aoc Cadillac - Cotes De Bordeaux Dourthe

 

Kraj: Francja

Region: Bordeaux

Apelacja : AOC Cote De Bordeaux

Producent: Dourthe

Szczepy : Merlot, Cabernet Sauvignon,

Cabernet Franc , Petit Verdot

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Pojemność: 0,75lVIP

 

Intensywny, głęboki, rubinowy kolor. Bukiet złożony z aromatów czarnej porzeczki, jeżyny z delikatna nutą dębu. Typowy dla terroir Ricaud niuans pieprzu. W ustach gładkie, pełne, mięsiste z mocną strukturą i jedwabistymi garbnikami. Sugestie kulinarne: mięsa z rusztu, wędliny, pasztety, dojrzewające sery.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Jest to wino dla łowców okazji, a nie pijących etykiety; ładny rubinowy kolor i aromaty świeżych i czystych czerwonych owoców (maliny, wiśni), z nutą anyżu i słodkich przypraw; pijalność jest tu przedkładana nad władzę i to dobrze; ładna miękkość i dobra długość na finiszu dla tego doskonale zbalansowanego wina ; niezbyt skomplikowany, ale dobry stosunek jakości do ceny. Zadaniem zaespłu sommelier Bachus Wina wrażenia pozytywne. Delikatny Bordeaux Supérieur, który oprócz intensywnego owocowego smaku czerwonych jagód, fig i melasy zawiera również pikantne składniki. Nuty goździka, białego pieprzu, mineralne, dymne i ziemiste nuty tworzą złożony bukiet dojrzałego czerwonego wina. Na podniebieniu jedwabiście miękka i harmonijna – taka jak przystało na Bordeaux który jest zbudowany z przewagą szczepu Merlot.

 

Wiele się wydarzyło od założenia w 1840 roku przez Pierre'a Dourthe'a tej firmy winiarskiej, która do dziś nosi jego imię. Oczywiście były wzloty i upadki. Pamiętam, że jakieś trzydzieści lat temu, przynajmniej w Quebecu, nazwa Dourthe była bardziej synonimem   win objętościowych i podstawowych niż selekcji i win wysokiej jakości. Warto zaznaczyć, że zwrot tego producenta w kierunku jakości zbiega się mniej więcej z momentem, w którym pan Patrick Jestin, około 25 lat temu, pojawia się na czele tego domu (1987). Kierując się pragnieniem doskonałości, nie zawahaliśmy się wezwać Denisa Dubourdieu i Christophe'a Oliviera do ulepszenia białych win naszej firmy. Zmiana staje się namacalna od początku 2000 roku. Obecnie Dourthe uprawia ponad 500 hektarów winorośli w Bordeaux, w tym piękne nieruchomości nabyte w ciągu ostatnich dziesięcioleci i zlokalizowane między innymi w Haut-Médoc, St-Estèphe, Pessac-Léognan i St-Émilion. Ponieważ odrodzenie tego domu przeszło przez selekcję najlepszych terroirów, aby te w połączeniu z   pracą człowieka dały jak najlepsze winogrona. Ponieważ, jak ujął to pan Jestin: „Możemy być może wszędzie wytwarzać wino z winorośli, ziemi, słońca i wody. Ale żeby zrobić świetne wina, potrzebujesz wspaniałych terroirów. » Château de Ricaud, który zajmuje 71 hektarów na wyjątkowej różnorodności gleb, został zakupiony w 1980 roku przez Alaina Thiénota, dziś większościowego udziałowca Vignobles Dourthe. Wino to leżakowało przez 12 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu, w tym 20% świeżego drewna.

Chateau De Ricaud Cadillac Cotes De Bordeaux Dourthe - Opinie klientów

Dodaj opinię

Chateau De Ricaud Cadillac Cotes De Bordeaux Dourthe

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.2
Na podstawie 108 opinii w serwisie Google
Po pierwszym łyku Uno 1 Primitivo di Manduria chwyciłem za telefon i zamówiłem kolejną partię. Sklep internetowy Bachus Wina, jest bardzo przyjazny dla klienta, łatwo i bez problemów finalizuje zamówienia. Dostawa kurierem do drzwi w ciągu 48 godzin, butelki bardzo dobrze zabezpieczone. Gorąco... polecam. ( więcej )
Robert Markiewicz
Jak ktoś chce kupić dobre wino to powinien tu zajrzeć. Świetna strona, wszystko zgodne z prawdą.
Daria Wiśniewska
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Świetne miejsce w dobrej lokalizacji, do tego profesjonalna obsługa i przyjemna muzyka chillout. Wina z najlepszych regionów Włoch, Francji. Ceny mocno rabatują pod warunkiem że kupujesz na kartony czy całe skrzynki wino. Warto poznać wina polecane z ręki. Znają się dobrze dużo degustuje.... Pozdro. ( więcej )
Robert Koson