Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Chateau Mazeyres Pomerol

407,00 zł
Brutto
6 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Chateau Mazeyres AOC Pomerol

 

Kraj: Francja

Region: Bordeaux

Apelacja : Pomerol Controlee

Producent: Chateau Mazeyres

Szczepy: Merlot, Cabernet Franc

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Pojemność: 0,75lVIP

Alkohol:13,5%

 

Wino o rubinowym kolorze z fioletowymi refleksami. Ujawnia aromaty dojrzałych owoców, malin i czarnej wiśni, wanilii i orzechów laskowych. Na podniebieniu miękkie i subtelne, mięsiste i bogate, z wyrafinowanym długim finiszem. Potencjał starzenia 10-15 lat Sugestie kulinarne. potrawy z grzybami, Foie Gras, kaczka, indyk, zając.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Chateau Mazeyres Pomerol obecnie stanowi 25,57 ha. Zbiór winogron z wysoka selekcją ręcznie i odbywa się przy optymalnym dojrzewaniu każdej działki. Po posortowaniu w winnicy i kadzi (łącznie 3 rodzaje) i destemmingu (100%), gładka winifikacja między ręcznym pompowaniem a chlewniami odbywa się za pomocą jednorodnych zestawów w regulowanych termicznie kadziach ze stali nierdzewnej o pojemności od 22 do 120 hl. Pomaga mu Thomas Duclos , konsultant enolog. Warunki są dostosowane tak, aby maksymalnie wykorzystać każdy zbiornik i 3 strefy gleby, oferując w ten sposób szeroką paletę smaku , reprezentatywną dla terroiru Pomerolais jako całości. Po montażu 14-miesięczne starzenie przeprowadza się w dębowych beczkach (około 25% nowych), których jakość dobrowolnie zróżnicowana (5 bednarni) jest dostosowywana do każdej partii oraz w jajach Beton o pojemności 7 hl w celu zachowania czystości owoców i owoców równowaga. Dla Alaina Moueix celem jest zrobienie wina z całej koronki, przysmaku, wina zgodnie z tradycją Pomerola , okrągłego, kremowego i aksamitnego, o długich ustach. Innymi słowy harmonijne, ale złożone wino, urocze i otwierające się dość szybko dzięki Merlot . Od 2015 roku Château Mazeyres posiada certyfikat Ecocert w rolnictwie ekologicznym. Konwersja biodynamiczna rozpoczęła się w 2012 roku i nieruchomość dołączyła do Biodyvin. Średnią roczną produkcję wspaniałego wina szacuje się na około 65 000 butelek (100 000 na pierwsze i drugie wino). Marketing odbywa się wyłącznie przez handel Bordeaux .

 

Nagrody:

DWWA srebro

Robert Parker 91 pkt

Wine Spectator 92 pkt

Chateau Mazeyres Pomerol - Opinie klientów

Dodaj opinię

Chateau Mazeyres Pomerol

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki