Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Chateau Petrus Pomerol

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

Minimalna ilość zamówienia tego produktu jest 6.

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Chateau Petrus 0,75l Uznawane jest za wzorcowe wino Pomerol i przewyższa ceną wszystkie wielkie wina regionu, stanowiąc klasę samą dla siebie. 


Niekwestionowany król Pomerol. Zrobione przez Ch. Moueix, właściciela posiadłości. Tęgie, masywne, przypominające porto o wysokim stopniu taniny i niespotykanym skupieniu i intensywności. Nuty kawy arabskiej, karmelków i likieru wiśniowego oraz słodki smak rozgniecionych owoców, podane są w niezwykle skupionym stylu. 

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Petrus niewątpliwie niesamowite wino. Szczycące się gęstą śliwką i magentą, a także niezwykłym bukietem czarnych owoców, Połączone z karmelem, mokką i wanilią.

Château Pétrus to francuska winnica Bordeaux , położona w apelacji Pomerol, w pobliżu jej wschodniej granicy z Saint-Émilion . Mała posiadłość o powierzchni zaledwie 11,4 hektarów (28 akrów) produkuje czerwone wino w całości z winogron Merlot (od końca 2010 roku) i nie produkuje drugiego wina . Posiadłość należy do Jean-François Moueix i jego dzieci. Wina z Pomerol nigdy nie zostały zaklasyfikowane. Wino Pétrus jest powszechnie uważany za wybitne wino tej apelacji. Pétrus przewodzi duetowi posiadłości Pomerol w ekstremalnych cenach, obok Le Pin , które konsekwentnie plasują się wśród najdroższych win świata.

Winnica z Petrus obejmuje 11,4 ha (28 akrów) i znajduje się na płaskowyżu w wschodniej części Pomerol. Usytułowana na szczycie 20-hektarowego (49-akrowego) wyspowego kopca, Pétrus boutonnière lub butonierki, oryginalna winnica Pétrus posiada wierzchnią i podglebę bogatą w żelazo glinę, która różni się od sąsiednich winnic, gdzie gleba jest mieszanką żwiru -piasek lub piasek gliniasty. Posiadłość była jedną z pierwszych w Bordeaux, która wprowadziła zielone zbiory lub eklercissage jako sposób na obniżenie plonów i podniesienie jakości pozostałych winogron. odmian winogron to 100% Merlot od końca 2010 roku. Średni wiek winorośli przekracza 45 lat. Ta odmiana winorośli składa się z czarnych, średnich i okrągłych jagód. Administracja posiadłości dba o maksymalizację jakości zbiorów.

 

Château Petrus 2010 otrzymały od krytyka Roberta Parkera ocenę 100/100.

Chateau Petrus Pomerol - Opinie klientów

Dodaj opinię

Chateau Petrus Pomerol

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki