CLOS LABERE SAUTERNES BLANC

Opis

Kolor
Białe
Smak
Słodkie
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Château Rieussec Clos Labère Sauternes

 

Region:  Bordeaux

Apelacja / Wino: Sauternes

Właściciel: Domaines Barons De Rothschild

Odmiany winogron: semillon , sauvignon

Procent alkoholu: 14%

Pojemność: 0,75l

W 1984 r. Domaines Barons de Rothschild Lafite (który jest właścicielem kilku innych francuskich nieruchomości) nabył tę historyczną winnicę Bordeaux od Alberta Vuilliera i wprowadził nowe tradycje winiarskie. Wina Château Rieussec są bogate, skoncentrowane i starzejące się.  

Sauternes to jedno z najlepszych deserowych win na świecie. Złożone z odmian semillon i muscadelle, z winogron dotkniętych szlachetną pleśnią bortytis cinerea. Prawdziwy rarytas. Jasna stomkowożółta barwa ze złotymi refleksami, aromat dojrzałych owoców i miodu. Może być przechowywane przez dziesięciolecia. Doskonałe na aperitif, do miękkich serów i oczywiście fois gras.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Położony w najwyższym punkcie miast Fargues i Sauternes, Château Rieussec, sąsiedni Yquem, ma winnicę w jednym kawałku, na glebie gliniasto-żwirowej lub gliniasto-piaszczystej. W XVIII w. majątek należał do zakonników karmelitów z Langon. Następnie w 1855 został sklasyfikowany jako 1er cru. Wreszcie, w 1984, Baron Eric de Rothschild nabył Premier Cru Classé z Sauternes (Lafite, Duhart-Milon). W 1989 r. wyposażyli nieruchomość w nową piwnicę, umożliwiającą długie leżakowanie (od 16 do 26 miesięcy). Zbiory odbywają się w kilku selekcjach, a posiadłość nie waha się nie produkować wina, jeśli rocznik nie jest dobry. Renoma tego cru jest współmierna do wyjątkowej jakości jego win. Te ostatnie, o głębokim złocistym kolorze, są złożone, mocne i skoncentrowane, plasując się wśród najbogatszych i najbogatszych w AOC. Wina nadal się rozwijają, aby stać się jednym z odniesień apelacji. Drugie wino z zamku nazywa się Les Carmes de Rieussec, a R de Rieussec, białe wytrawne produkowane jest w posiadłości w apelacji Bordeaux.

CLOS LABERE SAUTERNES BLANC - Opinie klientów

Dodaj opinię

CLOS LABERE SAUTERNES BLANC

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 142 opinii w serwisie Google
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski