Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Le Chene Marchand Blanc Sancerre AOC

160,00 zł
Brutto
62 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Le Chene Marchand Blanc Sancerre AOC

 

Kraj: Francja

Region: Dolina Loary

Apelacja : AOC Sancerre

Porducent: Maison Foucher

Szczepy: 100% Sauvignon Blanc

Kolor: białe

Rodzaj: wytrawne

Pojemność: 0,75l

 

Wino odzwierciedla jasno złoty odcień. Nos uwalnia aromaty owoców egzotycznych z cytrusami na pierwszym planie z lekko kwiatowym akcentem. Na podniebieniu okrągłe, prężne, dobrze zrównoważone, z mineralnym wykończeniem. Sugestie kulinarne: białe ryby, łosoś, kurczak, cielęcina, kozie sery.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Wino Maison Foucher Le Chene Marchand Blanc Sancerre AOC prezentuje bladozłoty kolor. Aromaty owoców egzotycznych z dominacją cytrusów z delikatnie zaznaczonymi nutami białych kwiatów. W ustach okrągłe, harmonijne, odpowiednio zrównoważone, z przyjemnym mineralnym posmakiem w końcówce. Dopasowywanie potraw: warzywa z grilla posypane parmezanem, sałaty z dressingami jogurtowo – majonezowymi, białe ryby morskie – filet z soli ze szparagami, łosoś na parze ze szpinakiem z sosem Bernaise, cielęcina – Vitello Tonnato, kurczak z mango, kurczak w pomarańczowym sosie, francuskie sery kozie sery - chevrotin, fondue serowe.

Winogrona są zbierane w maksymalnym okresie dojrzałości. Przechodzą staranną selekcję. Maison Foucher Cosne-Sur-Loire to przedsiębiorstwo trzeciej generacji założone w 1921 r. Prowadzone przez rodzinę Lubrun-Foucher. Cuvees wybiera Jean Mounard, były kupiec winny „Fine + Rare” z Paryża, którego podniebienie ukształtowało lata degustacji i sprzedaży takich win, jak DRC, Mouton-Rothchild i Leflaive. Maison Foucher Cosne-Sur-Loire położona 30 kilometrów na północny wschód od Sancerre w miejscowości Aligny-Cosne, Maison Foucher to „Petit Négociant”, którego misją jest wytwarzanie klasycznych wyrazów apelacji w Dolinie Loary o wyjątkowych walorach.

Le Chene Marchand Blanc Sancerre AOC - Opinie klientów

Dodaj opinię

Le Chene Marchand Blanc Sancerre AOC

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki