Saint Joseph Deschants Michel Chapoutier

WINO NA TELEFON Zadzwoń i zapytaj +48 511 391 463

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Michel Chapoutier Saint Joseph Deschants

 

Kraj: Francja

Region: Rodan

Apelacja: AOC Saint Joseph

Producent: Michel Chapoutier

Szczep: Syrah

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Pojemność: 0,75l

ALk. 13,5% PWW BK9

 

AOC Saint Joseph, by Michel Chapoutier

Winnice, w których produkowane jest to wino, leżą w pobliżu miejscowości Mauves, która niegdyś słynęła z win pitych na carskim dworze w Rosji. Deschants kontynuuje te świetne tradycje. Produkowane wyłącznie z gron szczepu Syrah, wyróżnia się kwiatowym aromatem z początkową przewagą fiołków, które ustępują miejsca gruszce, lukrecji i przyprawom. W smaku zwięzłe, dominują czerwone owoce. Wspaniałe do dziczyzny, baraniny, gotowanej wieprzowiny i delikatnych serów.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Znanym miejscem narodzin M. Chapoutiera Deschants jest żyzny region Świętego Józefa na Rodanie. Ta słoneczna miejscowość na południu Francji jest idealna do uprawy pełnej odmiany winogron Syrah, którą personel winnicy Michela Chapoutiera przeczytał uważnie, a następnie pozwolił na fermentację przez 18 dni. Prawdziwy charakter otrzymuje wino jednak po 12 miesiącach starzenia w tradycyjnych drewnianych beczkach. Wyłącznie odmienna produkcja i dokładnie monitorowany proces dojrzewania gwarantują nieporównywalnie owocowe doznania smakowe bardzo szczególnego rodzaju. Nawet na pierwszy rzut oka „Deschants” M. Chapoutier urzeka atrakcyjnym, nasyconym czerwonym kolorem, ale pierwszy łyk całkowicie Cię zachwyci: kwiatowy zapach łaskocze przyjemny w nosie, a do smaku wkradają się czerwone owoce i aromaty lukrecji i ziół. Charakterystyczne i pikantne wykończenie, doskonałe wino z piwnicy Michel Chapoutier harmonizuje z rybami, jagnięciną i wieprzowiną. I doskonale pije kozi ser. Nazwa Saint-Joseph rozciąga się na około pięćdziesiąt kilometrów na prawym brzegu Rodanu, od Chavanay na północy do Guilherand-Granges, w pobliżu Valence na południu. Winnice położone głównie na wschodzie są sadzone na stromych zboczach gnejsów i lokalnych granitowych łupków, od czasu do czasu pokryte soczewkami lessu. Ta różnorodność substratów pozwala nam łączyć złożoność, objętość i naprężenie w naszych winach Deschants. Wino dojrzewa głównie w kadziach z częścią dębowych beczek od 12 do 18 miesięcy. Z Veraison regularnie sprawdzamy ewolucję dojrzałości. Winogrona są zbierane ręcznie do optymalnej dojrzałości. Wino jest winifikowane w otwartym betonowym zbiorniku z jednym lub dwoma pompowaniami dziennie. Vatting trwa od 3 do 4 tygodni.

Saint Joseph Deschants Michel Chapoutier - Opinie klientów

Dodaj opinię

Saint Joseph Deschants Michel Chapoutier

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.8
Na podstawie 299 opinii w serwisie Google
Kocham Wina a zaczęło się od tych, które polecacie. Ostatnio nabyłam Flor de Pingus wino o wyraźnie żywym, rubinowym kolorze. Nos jest czysty i rozwijając się, wykazuje średnio intensywne aromaty cedru, wanilii, czekolady, ciemnych śliwek, ciemnych wiśni, lukrecji i anyżu. Podniebienie jest... gładkie z aksamitną treścią i średnią kwasowością...ma miękkie taniny i wysoką zawartość alkoholu. Finisz jest długi i pełny z towarzyszącym smakiem cedru, wanilii, ciemnych śliwek, ciemnych wiśni i lukrecji. Jak tu się nie zakochać podpowiedzcie... ( więcej )
Marta Kozioł
Zamowinie zlozone w srode z nadzieja na dowstawe przed weekendem. W poniedzialek brak odpowiedzi, telefonu nikt nie odbiera i brak samej wysylki.
Krzysztof Grad
Najlepsze wina, łatwo was wyszpiegować po Facebook. Jesteście profesjonalnie wyróżnieni. Wspaniale zdjęcia z degustacji widać zamiłowanie do wina. Polecam!!! Ale jak już mam was na czacie proszę o podpowiedź jakie wino nowozelandzkie z szczepu sauvignon blanc warto spróbować. Ostatnio degustowaliśmy... Villa Maria Sauvignon Blanc było pyszne. ( więcej )
Magdalena Jankowski
Niezwykle profesjonalna ekipa sommelier, dzięki której czujesz się poważanym i zaprzyjaźnionym klientem już od pieszej wizyty. Swobodny styl rozmowy o winach z łatwością przychodzi sprzedawcy przy polecaniu win. Tak ja to kupuje i nie żałuje polecam.
Patrycja Kaczmarczyk