Douloufakis Dafnios Liatiko Dafnes PGI

74,00 zł
Brutto
999 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Douloufakis Dafnios Liatiko Dafnes PGI

 

Kraj: Grecja

Region: Kreta

Apelacja: Dafnes PDO

Producent: Douloufakis Winery

Szczepy: Liatiko

Kolor: czerwone

Rodzaj: Wytrawne

Pojemność: 0,75 l

Alkohol: 14,3 %

 

Wino powstało w całości z gron Liatiko, dojrzewało w beczkach z francuskiego dębu przez okres 12 miesięcy. Prezentuje lekko rubinową barwę, z aromatami dojrzałych czerwonych owoców, suszonych wiśni, z nutami przypraw oliwek oraz akcentami ziół. Na podniebieniu świeże, mięsiste, z drobnymi aksamitnymi taninami, którym towarzyszą nuty  dojrzałych owoców, skóry oraz przypraw. Wino z potencjałem na dojrzewanie od 6 do 8 lat.

Sugestie kulinarne:  pieczone mięsa, gulasze, makarony z mięsnymi sosami, sery półtwarde cheddar.

 

Douloufakis, Heraklion, Kreta, Grecja

Tradycja i historia rodziny Douloufakis w uprawie i produkcji winnic rozpoczęła się w 1930 roku, kiedy dziadek Dimitris Douloufakis po raz pierwszy założył profesjonalną produkcję wina w starych, tradycyjnych pomieszczeniach. W 1952 roku Rodzina Douloufakis wzięła udział w 17. Międzynarodowych Targach w Salonikach i otrzymała tytuł za jakość swoich produktów. Obecnie tradycję Rodziny w zakresie uprawy winnic i produkcji wina kontynuuje wnuk Nikolas Douloufakis. Po studiach enologii we Włoszech (Alba Intituto Agrario-Spezialitato in Diviticultura e Enologia) przystąpił do odnawiania winnic i produkcji najwyższej jakości win z własnych winnic.

Położona w centrum Krety winiarnia Douloufakis jest teraz pod opieką trzeciego pokolenia Nikosa, który umieścił tę posiadłość na mapie świata. Winnice będące własnością prywatną znajdują się na zboczach wzgórz na wysokości 350 metrów, a uprawa odbywa się zarówno ręcznie, jak i mechanicznie. Obejmują 20 hektarów i znajdują się w regionie winorośli Dafnes na Krecie w Grecji.

Douloufakis Dafnios Liatiko Dafnes PGI - Opinie klientów

Dodaj opinię

Douloufakis Dafnios Liatiko Dafnes PGI

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.7
Na podstawie 227 opinii w serwisie Google
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Polecacie dobre wina, asortyment doskonały. Wina z Toskanii oszałamiający wybór, wina z Apulii to jeszcze nigdzie nie widziałem tak świetnego wyboru. OK
Adam Kowal
Duży wybór win w różnych cenach, rozpoczynających się już od 40 zł w górę. Sklep prowadzony przez osobę dobrze zorientowaną w temacie win, która umiejętnie doradzi w wyborze odpowiedniego wina.
Bohdan Michalak
Zamowinie zlozone w srode z nadzieja na dowstawe przed weekendem. W poniedzialek brak odpowiedzi, telefonu nikt nie odbiera i brak samej wysylki.
Krzysztof Grad