Oreinos Helios White

67,00 zł
Brutto
9970 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Oreinos Helios White 

 

Kraj: Grecja

Region: Peloponez

Apelacja: IGP Peloponnese

Producent: SEMELI S.A.

Szczep: Moschofilero , Sauvignon Blanc

Rodzaj: białe, wytrawne

Pojemność: 0,75l C3

 

Doskonała mieszanka dwóch bardzo aromatycznych odmian z winnic Peloponezu: eleganckiego Moschofilero z intensywnymi aromatami róży i kwiatu cytryny oraz popularnego Sauvignon Blanc z cytrusami i egzotycznymi owocami na pierwszym planie. Sugestie kulinarne: owoce morza, skorupiaki, drób, białe mięsa,

 

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Wytrawne Białe Wino Moschofilero z Mantinia i Sauvignon Blanc Chronione Oznaczenie Geograficzne Peloponez. Doskonała mieszanka dwóch wysoce aromatycznych odmian z peloponeskich winnic: eleganckiego Moschofilero o intensywnych aromatach róży i kwiatu cytryny oraz popularnego Sauvignon Blanc z cytrusami i egzotycznymi owocami na pierwszym planie.

Kolor jasnożółto-zielony z szarymi refleksami. W nosie intensywny i dojrzały z wyraźnymi aromatami cytryny, melona i płatków róży. Na podniebieniu wytrawne, dobrze zbalansowane o żywej kwasowości, średnio treściwe i pełne mineralności. Towarzyszy mięczakom, rybom, makaronom z owocami morza, sushi i sashimi, drobiem i białym mięsem. Podawać w temp. 8-10°C.

Moschofilero: winnice położone na dużej wysokości na płaskowyżu Mantinia na wysokości 650 m Sauvignon Blanc: zbocza gór Aigialia również na Peloponezie na wysokości 750 m Mikroklimat: Niskie temperatury i opady śniegu zimą, chłodne noce latem w połączeniu z dużą wysokością powolne dojrzewanie winogron. Skutkuje to doskonałym dojrzewaniem, chrupiącą kwasowością oraz w pełni rozwiniętymi smakami i aromatami obu odmian.

Oreinos Helios White - Opinie klientów

Dodaj opinię

Oreinos Helios White

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.1
Na podstawie 81 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Serdecznie polecam !!! Profesjonalna i miła obsługa. Duży wybór win, atrakcyjne ceny. Pan Robert i Pan Łukasz zawsze idealnie polecą wino na każdą okazje. Pełen profesjonalizm.
eryka lesniewska
Bardzo miła, profesjonalna obsługa z ogromną wiedzą na temat sprzedawanych alkoholi. Ogromny wybór oraz atrakcyjne ceny. Dziękuje za polecone wino. Rewelacja!
Tomasz Machowski