Adati Alazani Red Medium Sweet

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Półsłodkie
Ilość

Minimalna ilość zamówienia tego produktu jest 6.

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Adati Alazani Red Medium Sweet

 

Kraj: Gruzja

Region: Kakheti

Producent: Tbilvino

Szczep: Saperavi

Rodzaj: red półsłodkie

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 13% cer1

 

Wino o głębokim granatowym odcieniu z aromatami ciemnych owoców oraz owoców leśnych. Na podniebieniu pełne z przyjemną subtelną słodyczą której towarzyszą nuty owoców leśnych.

Notatki Sommelier Bachus Wina

Kachetia to najważniejszy region winiarski w Gruzji pod względem ilościowym, jakościowym, a nawet historycznym. Prawie trzy czwarte winorośli w kraju uprawia się tutaj, na gruntach, które od tysięcy lat są wykorzystywane do uprawy winorośli.

Kachetia jest domem dla jednych z najstarszych siedzib ludzkich w całym regionie Kaukazu, a znaleziska archeologiczne sugerują, że wino było tu produkowane od kilku tysięcy lat. Silny związek regionu z winem i winoroślą został uchwycony w słynnym gruzińskim hymnie „Ty jesteś winnicą”, napisanym w XII wieku przez króla Demetriusza I.

Kachetia, historyczna gruzińska prowincja, nie jest dziś oficjalną prowincją administracyjną. Pod względem winiarskim obszar ten podzielony jest nieoficjalnie na kilka subregionów, a nawet kilka mikroregionów. Stwarza to ogromną różnorodność mezoklimatów do uprawy winorośli z równie dużą różnorodnością odmian winogron znajdujących się w całym tekście. Najważniejsze z nich skupiają się wokół wiosek Tsinandali, Telavi, Gurajaani, Kvareli, Sagarejo i Sighnahi, które znajdują się na brzegach rzeki Alazani, która płynie z gór Kaukazu do zbiornika Mingecevir w zachodnim Azerbejdżanie.

Kachetia ma przejściowy klimat kontynentalny z łagodnymi do subtropikalnych temperaturami, a także suchymi warunkami z obfitymi opadami do uprawy winorośli. Przeważnie obszary uprawy winorośli mają suchy klimat z opadami utrzymującymi się do miesięcy zimowych. Co ciekawe, w szczególnie wilgotnych obszarach Shida Kakheti wymagane jest nawadnianie ze względu na wysoki poziom ewapotranspiracji. Ubogie w składniki odżywcze gleby są tutaj czymś w rodzaju znaku towarowego dla uprawy winorośli, ponieważ ich odkrycie dotyczyło wczesnych gruzińskich vigneronów (już 6000 pne ) natknęliśmy się na prawie idealne terroir tysiąclecia przed sformalizowaniem pojęcia terroir i nadaniem mu nazwy.

Szczególny rodzaj gleby, zwany „cynamonową”, znajduje się w kluczowych strefach uprawy winorośli w Kachetii. Zwykle zawiera piaszczyste, czerwonawe, wapienne gliny. Kolor gleby jest wynikiem wysokiej zawartości żelaza, które nadaje lokalnym winom głębię smaku i rustykalnych, ziemistych nut. Ten rodzaj gleby występuje w regionach suchszych, gdzie materia organiczna szybko się rozpada i nie gromadzi się w wierzchniej warstwie gleby. To motywuje winorośl do głębokiego kopania w poszukiwaniu pożywienia, tworząc mocne, złożone systemy korzeniowe, nie pozbawiając ich wody. Gleby cynamonowe znajdują się w różnych miejscach wokół Morza Czarnego, zwłaszcza w Kachetii i Apchazeti w Gruzji, a także na obszarach uprawy winorośli w Bułgarii.

Główne odmiany winorośli używane w czerwonych winach z Kachetii ( Saperavi i Cabernet Sauvignon ) zapewniają równowagę między wschodem i zachodem, tradycją i nowoczesnością, gruzińską i francuską. Ich białe odpowiedniki powstają głównie z winogron Rkatsiteli i Kakhuri Mtsvani . Wino produkowane tradycyjnymi kachetyjskimi metodami dłuższego kontaktu ze skórą i bez filtracji, zyskuje współczesny szacunek wraz z odrodzeniem się wina pomarańczowego, które staje się coraz bardziej popularne.

Adati Alazani Red Medium Sweet - Opinie klientów

Dodaj opinię

Adati Alazani Red Medium Sweet

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.1
Na podstawie 81 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Serdecznie polecam !!! Profesjonalna i miła obsługa. Duży wybór win, atrakcyjne ceny. Pan Robert i Pan Łukasz zawsze idealnie polecą wino na każdą okazje. Pełen profesjonalizm.
eryka lesniewska
Bardzo miła, profesjonalna obsługa z ogromną wiedzą na temat sprzedawanych alkoholi. Ogromny wybór oraz atrakcyjne ceny. Dziękuje za polecone wino. Rewelacja!
Tomasz Machowski