Anteportalatina Pujanza Viura Rioja

487,00 zł
Brutto
9999 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Pujanza S J Anteportalatina Viura Rioja

 

Kraj: Hiszpania

Apelacja: Laguardia Rioja

Producent: Bodegas y Vinedos Pujanza

Szczep: Viura 100%

Rodzaj: Białe, wytrawne

Beczka: 12 miesięcy dąb francuski

Pojemność: 0,75l 13%Alk.

Tffg

 

Anteportalatina wino bukiet nosi cechy niezwykłej świeżości z nutami cytrusów, białych owoców i białych kwiatów. Pujanza Anteportalatina o niecodziennej elegancji, wielowymiarowe, bogate w subtelne niuanse, wytrawne i bardzo długie. Rzadki przykład tak zdefiniowanej mineralności terroir, cytrusowej świeżości i ewolucyjnego dojrzewania wraz z wiekiem. Wyjątkowe wykończenie. Sugestie kulinarne: banany smażone z cynamonem, imbirem osypane bułką tarta, makaron z przecierem truflowym i kawałkami kurczaka, Calamari (Kalmary), Pulpo a la gallega (Ośmiornica), Dorsz w sosie pil pil, Dorada al horno, Dorada a la sal, Fideua marinera, Gambas a la plancha, Mejillones a la marinera, Caballa con pipirrana, Merluza en salsa de avellanas, Pulpo a la gallega ośmiornica, Trucha a la Navarra, Dorsz w sosie Vizcaina, Okoń morski w sosie salsa verde…Tłuste ryby – tuńczyk, miecznik, dania z owoców morza z masłem i śmietaną, drób, wieprzowina, idealne wino do wigilijnego karpia.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Wino Anteportalatina Pujanza produkowana jest z winogron Viura z winnicy San Juan de Anteportalatina, na działce o powierzchni 1,5 hektara w Laguardia na wysokości 600 metrów, gdzie plony są niewielkie (11 hektolitrów na hektar); Winnica Bobegas Anteportalatina Pujanza jest również źródłem białych Añadas Frías, które produkowane są tylko w chłodnych rocznikach (co oznacza „añadas frías”). Przez resztę lat Carlos San Pedro rozpoczął produkcję tego nowego wina, które zaczyna fermentować w stali nierdzewnej i wykończenia w beczkach francuskich o pojemności 225 i 500 litrów oraz jednej betonowej kadzi o pojemności 800 litrów. Część wina trzymano w dębię przez 14 miesięcy. Podobnie jak Añadas Frías ma to niskie pH (3,08) i niezwykłą kwasowość (6,38 g winianu na litr). Oba wina są bardzo różne, aromatyczne, o konsystencji i odczuciu w ustach. Ma dużo pyłku i suszonych kwiatów w sposób przypominający biały Ermitaż. Ma odczucie w ustach z żywą kwasowością i bardzo kredowymi taninami. W styczniu 2017 r. Napełniono 1767 butelek. Wino SJ Anteportalatina o ograniczonej produkcji. Działka, z której pochodzi, została przesadzona w 1989 r. Z wybranymi winnicami z rodzinnych winnic i ma wysoką zawartość wapienia, co będzie miało ogromny wpływ na charakter produkowanych w nim win. W SJ Anteportalatina wyraża i cieszy się prawdą krajobrazu, z którego pochodzi. 100% Viura to wino, które przenosi terroir przez nos i urzeka świeżością, równowagą i złożonością w ustach. Viura Anteportalatina po starannej selekcji w winnicy winogrona macerowano na zimno kilka godzin po wejściu do winnicy. Miękkie tłoczenie i rozpoczęcie fermentacji alkoholowej w zbiorniku ze stali nierdzewnej. Po trzech dniach fermentacja trwała w beczkach z francuskiego dębu 225 i 500 L. W tych samych beczkach starzenie miało miejsce w ciągu 12 miesięcy. Efekt końcowy zachwyt zmysłów na podniebieniu. Dobre wina białe z Rioja. Barwa wina jasno złota, lśniąca. SJ Anteportalatina to wino, które przenosi terroir przez nos. Ze średnią intensywnością, jest świeży z kwiatowymi aromatami, nutami cytrusowymi, białymi owocami i punktem mineralności. Podkreślają fenolowe aromaty, które powstają w butelce, bardzo nietypowe w ich regionie pochodzenia. Wino zbliżone smakiem do Capellania Marques de Marietta Viura. Usta szerokie wejście do ust, gdzie jest ono pełne i świeże, ukazując typowość winnicy, z której pochodzi. Jest to wino bogate w niuanse, dobrą objętość i złożone aromaty, które wnosi praca osadu. Bardzo długi i trwały koniec.

 

Nagrody:

Robert Parker: 93 punkty

Guia Proensa 96 pkt

Tim Atkin 96 pkt

The Wine Advocate 93,

Luis Gutiérrez 96

Anteportalatina Pujanza Viura Rioja - Opinie klientów

Dodaj opinię

Anteportalatina Pujanza Viura Rioja

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 141 opinii w serwisie Google
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski