Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Arzuaga Gran Reserva Ribera Del Duero

592,00 zł
Brutto
99 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Arzuaga Gran Reserva Ribera Del Duero

 

Kraj: Hiszpania

Region: Ribera del Duero

Apelacja: DO Ribera del Duero

Producent: Bodegas Arzuaga Navarro

Szczep: 95% Tinto Fino, 5% Merlot i Cabernet Sauvignon

Kolor: czerwone

Rodzaj: wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14,5

 

Arzuaga Gran Reserva produkowana jest w większości z odmiany Tinto Fino 95% z małym dodatkiem Merlot oraz Cabernet uprawianych w najstarszych winnicach posiadłości La Planta. To wino jest wynikiem tradycyjnej i zrównoważonej uprawy. Gliniasto -wapienna gleba na nienaruszonym podłożu skalnym w odległości jednego metra pod powierzchnią na wysokości 900 metrów sprawia, że ​​winnice te są wyjątkowe. Wino prezentuje połyskliwy rubinowy odcień ze złożonym bukietem dojrzałych owoców oraz nutami przypraw, lukrecji oraz tytoniu iskóry. Na podniebieniu  głębokie, pełne ciała, z świeżą zrównoważoną kwasowością i miękkimi taninami. Długie fantastyczne wykończenie z balsamicznymi nutami.

Wino dojrzewało w dębowych beczkach przez okres 46 miesięcy.   bk17

Sugestie kulinarne: czerwone mięsa, pieczeń, dziczyzna, wędzone sery, tłuste sery.

 

 

Florentino Arzuaga, wielki miłośnik wina, założył Bodegas Arzuaga-Navarro na początku lat 90-tych po zakupie Finca La Planta, posiadłości położonej w miejscowości Quintanilla de Onésimo (Valladolid). Dzięki sosnom, dębom, hiszpańskim cedrom, dzikom i jeleniom Florentino zdał sobie sprawę z ogromnego potencjału posiadłości na tyle dużej, by mieć własny horyzont. Potem pojawiły się winorośle, piwnica i wino – czerwone wina z kręgosłupem, ale eleganckie, dobrze zaokrąglone i złożone.

 

Bodegas Arzuaga-Navarro szczyci się ponad 150 hektarami winnic rozmieszczonych między bezpośrednim sąsiedztwem piwnicy a naturalnym obszarem posiadłości La Planta. Winnice Arzuaga-Navarro cieszą się wyjątkowym klimatem: w ciągu dnia ostre słońce kąpie ziemię, a noce są świeże i wilgotne. Ta kombinacja czynników klimatycznych sprzyja powolnej i doskonałej dojrzałości winogron, czego efektem są bujne, aromatyczne owoce o dużej kwasowości.

 

W regionie kastylijskim, charakteryzującym się mało żyznymi glebami, uprawiane są odmiany Tinto Fino (lub Tempranillo), a także odmiany francuskie Cabernet Sauvignon i Merlot. Od ponad 20 lat 80 procent winnic daje plony około 4,00 kg/ha.

 

Bodegas Arzuaga-Navarro jest również właścicielem winnic poza prowincją Valladolid, w miejscowości Malagón w Ciudad Real, gdzie produkowane jest wino Pago Florentino.

 

Pełna pasji praca Bodegi przekształciła ich wina w jedną z najbardziej prestiżowych marek w ramach nazwy pochodzenia Ribera del Duero.

Arzuaga Gran Reserva Ribera Del Duero - Opinie klientów

Dodaj opinię

Arzuaga Gran Reserva Ribera Del Duero

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki