Najlepsze ceny. Najlepsze wino na gorące letnie dni i noce.

Attis Albarino Lias Finas Rias Baixas

105,00 zł
Brutto
99 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Attis Albarino Lias Finas Rias Baixas

 

Kraj: Hiszpania

Region: Galicia

Apelacja: DO Rias Baixas

Producent: Bodega Attis

Szczepy: 100% Albarino

Kolor: białe

Rodzaj: wytrawne    

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 13%   

 

Nota degustacyjna:

Attis Albarino Lias Finas to białe wytrawne wino powstałe w całości z odmiany Albarińo uprawianej w regionie Rias Baixas. Wino prezentuje jasno żółtą barwę z zielonymi refleksami. Nos uwydatnia aromaty białych owoców pestkowych, białych brzoskwiń, mirabelek, moreli z lekką nutą soli fizjologicznej. Na podniebieniu treściwe i okrągłe z doskonale zintegrowaną kwasowością.

Sugestie kulinarne: owoce morza, skorupiaki, ryby, sałatki,

 

Winifikacja:

Zbiór ręczny w perforowanych pudełkach o wadze 15 kg, Selekcja ręczna przy wejściu do piwnicy. Kompletne odszypułkowanie i prasa pneumatyczna. Przemoczony przez zimno. Spontaniczna fermentacja alkoholowa z kontrolą temperatury (12-15ºC).

Bez fermentacji malo-mlekowej. Klarowanie za pomocą isinglass. Filtracja styczna. Leżakowanie przez 6 miesięcy na osadzie w stalowych zbiornikach i drewnianych kadziach.

 

Producent - Bodega Attis

Firma Attis została założona w 2000 roku przez rodzinę Farina, jest właścicielem 12,3 akrów winnic obsadzonych winoroślą Albaino od 5 do 40 lat. Robustiano Farina ma wieloletnie doświadczenie, aby wspierać swoich synów Baldomero i Robustiano Jr. w zarządzaniu winnicą, winnicami i operacjami biznesowymi. W 2011 roku zainwestowali w nową, nowoczesną winnicę i zatrudnili Jean-Francois Hebrard do doradztwa technicznego i ekologicznej uprawy w winnicach. Inicjatywy te zaowocowały rocznikiem 2012, obejmującym wszystkie aspekty produkcji wina; fermentacja spontaniczna, starzenie się osadów i ograniczenie w nich użycia siarki.

Attis Albarino Lias Finas Rias Baixas - Opinie klientów

Dodaj opinię

Attis Albarino Lias Finas Rias Baixas

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 145 opinii w serwisie Google
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Aktualnie mój ulubiony sklep. Polecone wina biorę "w ciemno".
Michal Radecki