Finca Torrea Marques de Riscal Rioja

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Finca Torrea Marques de Riscal Rioja


Kraj: Hiszpania

Apelacja: D.O. Ca. Rioja

Producent: Marques de Riscal

Szczep: 90%Tempranillo, 10%Graciano

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Beczka: 18 miesięcy

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14,00%

 

Dzięki bardziej nowoczesnemu profilowi, bardziej owocowy i mniej balsamiczny charakter, z krótszym starzeniem i dębem francuskim oraz krótszym okresem starzenia w butelce. W ustach zachowuje styl Riscal, być może o większej strukturze, ale wciąż jest świeży, elegancki i łatwy do picia. Ekstrakcje związków fenolowych podczas fermentacji są nadal wykonywane w bardzo ograniczonym zakresie, aby utrzymać jakość win. Jeśli chodzi o daty zbiorów, starają się nie opóźniać zbyt wiele, aby zachować wystarczającą kwasowość, która zapewni świeżość wina i poprawi jego starzenie w butelce. Wino wyprodukowano z winogron odmian Tempranillo i Graciano, ze starej winnicy otaczającej osiedle Torrea, gdzie obecnie znajdują się zakłady winiarskie Marques de Riscal. Ziemia jest klasyczną gliniasto-wapienną ziemią Rioja Alavesa, która historycznie zapewnia najlepsze wyniki jakościowe. Zbiór przeprowadzany ręcznie iw skrzynkach o małej pojemności przechodzi przez tabele selekcji, zanim przejdzie do destrukcji i zmiażdżenia. Następnie fermentacja odbywa się w małych kadziach drewnianych Alliera, w temperaturze nieprzekraczającej 25ºC, z zamiarem maksymalnego zachowania znaków owocowych. Ekstrakcja odbywa się z delikatnym przekroczeniem i krótką maceracją, w celu utrzymania finezji, elegancji i świeżości koniecznej do uzyskania przyjemnego i trwałego podniebienia. Po przeprowadzeniu fermentacji malolaktycznej wino pozostaje w beczkach z francuskiego dębu Alliera przez 18 miesięcy, a po krótkim okresie rafinacji w butelce wino trafia na rynek. Jest to inny styl niż wina, które tradycyjnie produkował Marqués de Riscal. Wino dobrze współgra ze wszystkimi rodzajami mięs: pieczonymi, duszonymi z grzybami, przyprawami, ... Doskonale towarzyszy drobiowemu kurczakowi i gotowanej poulardzie.

W połączeniu z potężną rybą z intensywnymi sosami o smaku i aromacie, takimi jak czerwona dorada, dorsz oraz tuńczyk. BK17

 

Nagrody:

TIM ATKIN 2018 GUÍA PROENSA 2018 GUÍA DE VINOS GOURMETS 2018

Finca Torrea 2015 | 93 puntos Finca Torrea 2012 | 93 puntos Finca Torrea 2012 | 94 puntos

GUÍA DE VINOS ABC 2018 DECANTER ASIA WINE AWARDS GUÍA PROENSA 2017

Finca Torrea 2015 | 92 puntos Finca Torrea 2012 | 88 puntos .

Medalla de Bronce Finca Torrea 2011 | 95 puntos

ANUARIO DE VINOS EL PAÍS 2018 GUÍA PEÑÍN

Finca Torrea 2012 | 95 puntos Finca Torrea 2012 | 93 puntos

TIM ATKIN 2017 JAMESSUCKLING.COM

Finca Torrea 2012 | 89 puntos Finca Torrea 2012 | 93 puntos

Finca Torrea Marques de Riscal Rioja - Opinie klientów

Dodaj opinię

Finca Torrea Marques de Riscal Rioja

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 141 opinii w serwisie Google
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski