Finca Valdepoleo Pujanza

164,00 zł
Brutto
9998 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Pujanza Finca Valdepoleo Rioja

 

Kraj: Hiszpania

Apelacja: Laguardia Rioja

Producent: Bodegas y Vinedos Pujanza

Szczep: Tempranillo

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Beczka: 14 miesięcy dąb francuski

Pojemność: 0,75l

Tffg

Wino Finca Valdepoleo Rioja to jedna z najbardziej charakterystycznych winnic w Bodegas i Viñedos Pujanza. Wino Bodegas Finca Valdepoleo jest wyraźnym przykładem natury obszaru Laguardia, DOCa. Rioja produkowane pod kontrolą winemaiker Carlosa San Pedro. Pujanza Finca Valdepoleo z tej podwójnej postaci pochodzi żywe i świeże wino, bardzo subtelne iw pełnej harmonii. Pochodzi z winnicy podzielonej na siedem działek, które pracują oddzielnie od zbiorów do końca starzenia się beczki. Właśnie wtedy, poprzez ślepe degustacje, decyduje się procent każdej działki, która wejdzie w końcowy kupaż. Stąd jego złożoność. Wino ma głęboki rubinowy kolor z fioletowymi refleksami. Wino Pujanza z klasą, eleganckie i ze wszech miar pełne owoców, ujawnia prawdziwy charakter tempranillo. Wino pozwala pobudzić nasze zmysłu, smaku, i zapachu zaczynając od świeżych owoców, jak jeżyny czy jagody, a z wiekiem przychodzą akcenty tostów, węgla drzewnego i skóry, a nawet mokrej ściółki, wilgotnych liści czy przedniego tytoniu. Dobre wino Rioja, która pogodzi zwolenników zarówno klasycznego, jak i nowoczesnego stylu. Pierwotne aromaty są zdecydowane, ale nie tłumią mineralnej kwasowości czy balsamicznego dotyku. Wino bardziej wymagających smakoszy win hiszpańskich też zadowoli. Sugestie kulinarne: Patatas bravas, Paella, Jamón Ibérico (Szynka iberyjska), Tortilla Española, Chorizo, Fabada asturiana, Pieczeń jagnięca, Albóndigas en salsa de tomate, Corzo asado con pure de membrillo, Migas de pastor, Pollo asado a la catalana, Przepiórki w salsie bilbaina, Pinchos morunos czyli szaszłyki, Conejo al vino blanco, Carcamusa toledana, Empanadillas de sobrasada y miel…

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Bodegas Finca Valdepoleo Pujanza Wino ma głęboki rubinowy kolor z fioletowymi refleksami. Wiśniowo-czerwone apicotado, czyste, jasne. Nos jest atrakcyjny i sugestywny. Głębokie i ciepłe aromaty, głównie czerwonych owoców z subtelnymi czarnymi owocami, kwiatowymi wspomnieniami i trzeciorzędnymi niuansami. Świeży i złożony. Usta delikatne, z bardzo okrągłym wejściem. Jest harmonijny i złożony, z ciałem i nerwami, z wypolerowanymi taninami i bez krawędzi. Bardzo zrównoważony. Wino, które z niego pochodzi, jest wyraźnym przykładem natury tego obszaru, ale przechodzi przez osobiste sito Carlosa San Pedro. Z tej podwójnej postaci pochodzi żywe i świeże wino, bardzo subtelne iw pełnej harmonii. Pochodzi z winnicy podzielonej na siedem działek, które pracują oddzielnie od zbiorów do końca starzenia się beczki. Właśnie wtedy, poprzez ślepe degustacje, decyduje się procent każdej działki, która wejdzie w końcowy kupaż. Stąd jego złożoność. Fermentację prowadzono w małych zbiornikach ze stali nierdzewnej, zróżnicowanych według rodzaju gleby. Fermentacja malolaktyczna miała miejsce w tych samych zbiornikach. Starzenie się: 14 miesięcy we francuskim dębię. FINCA VALPOLEO winnica jako jeden z najbardziej charakterystycznych winnic w Pujanza. Winnica, w której co roku wykonywane są precyzyjne prace związane z pakowaniem według kryteriów orograficznych. W roczniku z 2011 r. Nadszedł czas na wprowadzenie własnego wina, z imieniem i nazwiskiem Pujanza Finca Valdepoleo, wina o ograniczonej produkcji, które staramy się być niepowtarzalne i niepowtarzalne w każdym z jego roczników. Valdepoleo ma zasięg 17,5 ha, a jego średnia wysokość wynosi 630 m. Jego glebą jest glina wapienna.

Nagrody, wyróżnienia:

The Wine Advocate: 91 James Suckling: 91

Tim Atkin: 92 Guía Proensa: 91 Guía Peñín: 90

Finca Valdepoleo Pujanza - Opinie klientów

Dodaj opinię

Finca Valdepoleo Pujanza

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 141 opinii w serwisie Google
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski