HISENDA MIRET

168,29 zł
Brutto

Produkt dostępny za 14 dni

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość
Obecnie brak na stanie

 

Zamówienia przyjmujemy 24h

 

Produkty w uczciwych cenach

Pares Balta HISENDA MIRET

 

Kraj: Hiszxpania

Region: Penedes

Apelacja: DO Penedes

Producent: Pares Balta

Szczepy: Garnatxa

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Temp. serwowania: 17–18 ° C.

Pojemność: 0,75l  c3

Alk.14,5%

 

Czerwone wytrawne wino o jasnoczerwonej sukni z fioletowymi odcieniami. Nos wypełnia intensywny bukiet z roślinnymi niuansami i nutami czerwonych owoców. Na podniebieniu niezwykle krągłe i treściwe z długim finiszem.

Sugestie kulinarne:

 

Pares Balta znajduje się w regionie winiarskim Penedes, niedaleko tętniącego życiem Barcelony w północno-wschodniej Hiszpanii. Winnicą zarządzają dwaj bracia, Joan i Josep Cusiné, których żony, Elena Jimenez i Marta Casas, zajmują się winiarstwem. Tam, gdzie to możliwe, rodzina przyjmuje lekki akcent, wykorzystując owce do wypasu winnic i produkcji naturalnego nawozu oraz stosując organiczne i biodynamiczne praktyki rolnicze.

 

Hisenda Miret to limitowana mikro-cuvées wykonana w 100% z Garnatxa z winnicy Cal Miret. Ten owoc był przeznaczony do wina różowego, ale Elena i Marta dostrzegły potencjał tego miejsca do produkcji pysznego i intensywnego czerwonego wina. Aby to osiągnąć, radykalnie zmniejszyli wydajność winnicy o 50% dzięki zielonym zbiorom, co zwiększyło głębię smaku i jakość pozostałych winogron.

 

Winnica została założona w 1790 roku i od tego czasu nigdy nie straciła tradycji bycia troską rodzinną, przekazywaną z rodziców na dzieci. Wina produkowane są z 5 posiadłości należących do rodziny na obszarze Pacs del Penedès, na terenach o wysokości od 170 do 750 metrów wysokości, co sprzyja produkcji win o wyraźnych różnicach i stylach. Winiarnia produkuje obecnie dwie wyraźnie różne linie win: mikro-cuvées i klasyczny asortyment.

HISENDA MIRET - Opinie klientów

Dodaj opinię

HISENDA MIRET

Produkt dostępny za 14 dni

Dodaj opinię