Najlepsze ceny. Najlepsze wino na gorące letnie dni i noce.

Martín Códax Albarino Alba Martin

76,00 zł
Brutto
320 Przedmioty
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Alba Martin Albarino Rias Baixas Martín Códax

 

Kraj: Hiszpania

Szczep Albariño

Region Rias Baixas

Rodzaj: Białe wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alba Martin Albarino Rias Baixas z pióra Martína Códaxa z Galicji ujawnia jasno cytrynowy kolor i intensywny, i elegancki aromat owoców cytrusowych i zielonych jabłek przemieszany z nutami świeżych ziół oraz kwiatowymi jak jaśmin, głóg czy kwiaty pomarańczy. W ustach wino jest smakowite, krągłe i pełne, wytrawne i mineralne, o długim, orzeźwiającym posmaku. Winogrona zebrano ręcznie, tuż przed osiągnięciem pełnej dojrzałości, by zachować wyjątkową świeżość i kwasowość. Wino w całości fermentuje w kadziach ze stali, po czym odpoczywa kilka tygodni na osadzie przed zabutelkowaniem. To wytrawne białe wino z Martín Códax jest idealne dla osób, które lubią je całkowicie suche. Alba Martin Albarino Rias Baixas bardzo się do tego zbliża, ponieważ winifikowano go zaledwie 3,4 gramami cukru resztkowego. Na podniebieniu konsystencja tego jasnego białego wina jest cudownie lekka i kremowa. Dzięki żywemu kwasowi owocowemu Alba Martin Albarino Rias Baixas jest cudownie świeży i żywy na podniebieniu. Finał tego dojrzewającego białego wina z regionu uprawy winorośli Galicja, a dokładniej z Rías Baixas DO, wreszcie przekonuje pięknym pogłosem.

 

Bodegas Martín Códax została założona w roku 1986. Martín Códax, od którego pochodzi nazwa winnicy, był znanym, średniowiecznym trubadurem w hiszpańskiej Galicji, a jego wiersze uważane są za najstarsze spisane w dialekcie galicyjsko-portugalskim. Przez ponad 30 lat od powstania Bodega rosła i rozwijała się, wspierając swoich ludzi, swój region oraz jego kulturę. Ta kultura znalazła już swoich entuzjastów w ponad 40 krajach na świecie. Projekt, który rozpoczął się jako marzenie kilku pasjonatów uprawy winogron, stał się rzeczywistością, a ta rzeczywistość pozwoliła Bodegas Martín Códax stać się symbolem galicyjskiego wina w kraju i za granicą.

Martín Códax Albarino Alba Martin - Opinie klientów

Dodaj opinię

Martín Códax Albarino Alba Martin

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 145 opinii w serwisie Google
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Aktualnie mój ulubiony sklep. Polecone wina biorę "w ciemno".
Michal Radecki