Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Mas Borras Pinot Noir Miguel Torres

257,00 zł
Brutto
9998 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Torres Mas Borrás Pinot Noir

Miguel Torres Mas Borràs Pinot Noir

 

Kraj: Hiszpania

Region: Penedes

Producent: Penedès | Familia Torres

Szczepy: Pinot Noir

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14%

 

 

Owoce tego wspaniałego Pinot Noir pochodzą wyłącznie z małej winnicy Mas Borràs, gdzie plony są bardzo niskie, aby skoncentrować owocowe smaki. Dojrzewająca w nowych beczkach z francuskiego dębu Nevers przez kilka miesięcy, jest bogata w aromaty fiołka, kakao, granatu, maliny i ziemi. Gęste, owocowe smaki podkreślają dojrzałe taniny i łagodna kwaskowatość. Jest to niezmiennie jeden z najlepszych pinot noir w Hiszpanii, który może sprostać najlepszym z dowolnego miejsca. Świetnie pasuje do dziczyzny lub do piwnicy nawet przez 5 lat.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

 

Torres Mas Borras Pinot Noir to pojedyncze wino z winnicy wytwarzane w 100% z winorośli Pinot Noir w Penedes Denominacien de Origen w hiszpańskim regionie Katalonii.

 

Rodzina Torres produkuje wino od XVII wieku w starożytnym mieście Vilafranca del Penedès w Katalonii, na południowy zachód od Barcelony. To właśnie ta tradycja w połączeniu z innowacjami, dynamizmem i zaangażowaniem w jakość sprawiła, że ​​Torres jest mocno osadzony na mapie świata. Pozostają jedną z największych rodzinnych firm winiarskich na świecie i pod kierownictwem Miguela Torresa czwartego pokolenia angażują się w zrównoważoną uprawę winorośli i zielone praktyki.

 

Winnica Torres Mas Borras znajduje się na wysokości 520 metrów nad poziomem morza w najchłodniejszej części regionu Upper Penedes w Santa María de Miralles. Na tej wysokości stosunkowo chłodne letnie noce pozwalają na długie i zrównoważone dojrzewanie, co jest pożądane przy produkcji eleganckiego i szlachetnego Pinot Noir. Głębokie gleby wapienno-gliniaste z przeplatanymi warstwami gipsu, umiarkowanie dobrze odwodnione, o dużej wodochłonności. Opracowany na materiale osadowym z eocenu. Dzięki chłodnej glebie i kontynentalnej tendencji klimatycznej winnice te zapewniają najlepsze warunki dla Pinot Noir w regionie Penedès. Dlatego Jacques Bergeret, burgundzki ekspert w uprawie Pinot Noir, wybrał te gleby w latach 1985–1986.

 

Winogrona Pinot Noir do tego pojedynczego wina z winnic zbierane są zwykle pod koniec września i macerowane w skórkach przez 2 tygodnie po zbiorach. Wino jest fermentowane w stali nierdzewnej z dodatkową fermentacją jabłkowo-mlekową w dębowych beczkach. Po winifikacji Torres Mas Borras Pinot Noir dojrzewa w beczkach z francuskiego dębu, z których 30% jest nowych, przez 9 miesięcy. Dojrzewanie dębu sprawia, że ​​jedwabiste taniny harmonizują ze świeżą kwasowością i owocami wiśni typowymi dla Pinot Noir.

 

Mas Borras Pinot Noir Miguel Torres - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-09-08

Pinot Noir Mas Borras Torres

Obfity i dojrzały na podniebieniu, Torres Mas Borrás Pinot Noir ujawnia jasne nuty dojrzałych malin z akcentami przyprawy do pieczenia i akcenty cukiernicze, które wynikają z eleganckiej równowagi nowego i neutralnego dębu. Jest piękna czystość owoców od początku do końca, z hojnymi nutami jagodowymi i akcentami goździkowymi, które pojawiają się na finiszu. Pij do ptactwa, pieczonych pasztetów, lasagne szpinakowej.

Dodaj opinię

Mas Borras Pinot Noir Miguel Torres

Torres Mas Borrás Pinot Noir

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki