Mas Borras Pinot Noir Torres Penedes

257,00 zł
Brutto

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość
Obecnie brak na stanie


 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

 Pinot Noir Torres Mas Borrás

Miguel Torres Mas Borràs Pinot Noir

Kraj: Hiszpania

Region: Penedes

Producent: Penedès | Familia Torres

Szczepy: Pinot Noir

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14%

Owoce tego wspaniałego Pinot Noir pochodzą wyłącznie z małej winnicy Mas Borràs, gdzie plony są bardzo niskie, aby skoncentrować owocowe smaki. Dojrzewająca w nowych beczkach z francuskiego dębu Nevers przez kilka miesięcy, jest bogata w aromaty fiołka, kakao, granatu, maliny i ziemi. Gęste, owocowe smaki podkreślają dojrzałe taniny i łagodna kwaskowatość. Jest to niezmiennie jeden z najlepszych pinot noir w Hiszpanii, który może sprostać najlepszym z dowolnego miejsca. Świetnie pasuje do dziczyzny lub do piwnicy nawet przez 5 lat.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

 

Oto wino ze słynnego domu Torres, którego rodzina zdecydowała się osiedlić trzy wieki temu w tym samym regionie, z którego pochodzi to wino, a mianowicie z Penedès. Przedstawia raczej niezwykłą dla Hiszpanii odmianę winorośli, czyli Pinot Noir. Pochodzi z winnicy Mas Borràs położonej na wysokości 520 metrów. Taka sytuacja pozwala winogronom dojrzewać w zrównoważony sposób dzięki świeżości nocy tego regionu. Dojrzewało około 10 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu. Wizytówka win Pinot Noir. Nietrzeba wydawać dużych pieniędzy na burgogne z Francji aby dotrzeć do jednego z najlepszych Pinot Noir .

 

Rodzina Torres od pokoleń produkuje wyjątkowe wino z regionu Penedes w Hiszpanii. Ich historyczna pojedyncza winnica, Mas Borrás, znajduje się w najchłodniejszym rejonie Górnego Penedès (Santa María de Miralles) na wysokości 1600 stóp nad poziomem morza. Jest idealny do uprawy Pinot Noir.

Mas Borras Pinot Noir Torres Penedes - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-09-08

Najlepszy hiszpański Pinot Noir

Soczysta czerwona wiśnia, śliwka, mentol, lukrecja, lawenda i przyprawa zazębiają się w tym gęstym, super wyrazistym, niezwykłe dobrym smakiem Pinot Noir.

Dodaj opinię

Mas Borras Pinot Noir Torres Penedes

 Pinot Noir Torres Mas Borrás

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.1
Na podstawie 82 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Serdecznie polecam !!! Profesjonalna i miła obsługa. Duży wybór win, atrakcyjne ceny. Pan Robert i Pan Łukasz zawsze idealnie polecą wino na każdą okazje. Pełen profesjonalizm.
eryka lesniewska
Bardzo miła, profesjonalna obsługa z ogromną wiedzą na temat sprzedawanych alkoholi. Ogromny wybór oraz atrakcyjne ceny. Dziękuje za polecone wino. Rewelacja!
Tomasz Machowski