Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Mas Borras Pinot Noir Torres Penedes

257,00 zł
Brutto
9998 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

 Pinot Noir Torres Mas Borrás

Miguel Torres Mas Borràs Pinot Noir

Kraj: Hiszpania

Region: Penedes

Producent: Penedès | Familia Torres

Szczepy: Pinot Noir

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14%

Owoce tego wspaniałego Pinot Noir pochodzą wyłącznie z małej winnicy Mas Borràs, gdzie plony są bardzo niskie, aby skoncentrować owocowe smaki. Dojrzewająca w nowych beczkach z francuskiego dębu Nevers przez kilka miesięcy, jest bogata w aromaty fiołka, kakao, granatu, maliny i ziemi. Gęste, owocowe smaki podkreślają dojrzałe taniny i łagodna kwaskowatość. Jest to niezmiennie jeden z najlepszych pinot noir w Hiszpanii, który może sprostać najlepszym z dowolnego miejsca. Świetnie pasuje do dziczyzny lub do piwnicy nawet przez 5 lat.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

 

Oto wino ze słynnego domu Torres, którego rodzina zdecydowała się osiedlić trzy wieki temu w tym samym regionie, z którego pochodzi to wino, a mianowicie z Penedès. Przedstawia raczej niezwykłą dla Hiszpanii odmianę winorośli, czyli Pinot Noir. Pochodzi z winnicy Mas Borràs położonej na wysokości 520 metrów. Taka sytuacja pozwala winogronom dojrzewać w zrównoważony sposób dzięki świeżości nocy tego regionu. Dojrzewało około 10 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu. Wizytówka win Pinot Noir. Nietrzeba wydawać dużych pieniędzy na burgogne z Francji aby dotrzeć do jednego z najlepszych Pinot Noir .

 

Rodzina Torres od pokoleń produkuje wyjątkowe wino z regionu Penedes w Hiszpanii. Ich historyczna pojedyncza winnica, Mas Borrás, znajduje się w najchłodniejszym rejonie Górnego Penedès (Santa María de Miralles) na wysokości 1600 stóp nad poziomem morza. Jest idealny do uprawy Pinot Noir.

Mas Borras Pinot Noir Torres Penedes - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-09-08

Najlepszy hiszpański Pinot Noir

Soczysta czerwona wiśnia, śliwka, mentol, lukrecja, lawenda i przyprawa zazębiają się w tym gęstym, super wyrazistym, niezwykłe dobrym smakiem Pinot Noir.

Dodaj opinię

Mas Borras Pinot Noir Torres Penedes

 Pinot Noir Torres Mas Borrás

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki