• Nowy

Pedro Ximenez 1927 Alvear Montilla Moriles

105,00 zł
Brutto
119 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Słodkie
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Pedro Ximenez 1927 Alvear

 

Kraj: Hiszpania

Region: Andaluzja

Apelacja: Montilla-Moriles

Szczepy: Pedro ximenez

Rodzaj: białe słodkie

Poj:0,75l Alk: 16% VIP

 

Wino zachęca niezwykłymi aromatami żywicy, kawy, kandyzowanych owoców. Dobrze zbudowane, jest pełne, czyste i niezwykle uwodzicielskie. Pedro Ximenez słodkie wino wytwarzane z wysuszonych na słońcu winogron w tradycyjnym systemie solera. Zachowanie równowagi przy tak wielkiej słodyczy jest zadaniem bardzo trudnym, jednak PX 1927 jej nie brakuje! To ten sam szczep i sposób produkcji wina jak w przypadku Sherry. Deser sam w sobie! Montila-Moriles to region winiarski w Andaluzji, leżący na południe od Kordoby. Podobnie jak w Jerez, tak i tu tradycyjnie wytwarza się wina wzmacniane. Podczas ich produkcji dodaje się destylat winny w celu zatrzymania fermentacji, a następnie poddaje dojrzewaniu w dębowych beczkach. Czołowym producentem jest tu rodzinna firma Alvear, jeden z najstarszych producentów wina w Andaluzji. Historia firmy sięga 1729 roku, kiedy to Don Diego de Alvear y Escalera wyprodukował swoje pierwsze wino. 8 kolejnych pokoleń udoskonalało metody produkcji, modernizowało wytwórnię, dbało o zachowanie dziedzictwa. Tu kultura, tradycja, smak i nowoczesność podążają razem w harmonii i zgodzie.

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Montilla-Moriles to region winiarski położony na południu prowincji Córdoba w Andaluzji. Do wyrobu tamtejszych win używa się wyłącznie białych szczepów winorośli, głównie jest to Pedro Ximenez, ale nie tylko. W mniejszych ilościach używa się także odmian tj. Moscatel de Grano Menudo, Airén, Baladí-Verdejo czy Montepila. Warto zapamiętać, że D.O. Montilla-Moriles słynie głównie z produkcji win wzmacnianych.

Pedro Ximenez (PX) to jedna z najbardziej znanych hiszpańskich odmian winorośli, kojarzona głównie z ciężkimi, gęstymi i bardzo słodkimi winami. Pedro Ximénez odpowiada za jedne z najlepszych słodkich win świata, które z łatwością osiągają poziom 400 gramów cukru na litr, 15–16% alkoholu oraz rzadko spotykaną koncentrację i złożoność. Typowe nuty jakie znajdziecie w winach wyprodukowanych z tego szczepu to: kandyzowane owoce, kawa, czekolada, figi, przyprawy (cynamon), zioła…

Bodega Alvear to jednen z najbardziej znanych i szanowanych producentów w Montilla Moriles. Mają oni niezwykle długie tradycje winiarskie, sięgające 1721 roku. Słyną głownie ze swoich słodkich win produkowanych w Montilla-Morlies, jednak ich działalność winiarska nie kończy się na PX. Posiadają oni także winnice w Estremadurze, gdzie uprawiane są odmiany takie jak: garnacha, tempranillo i syrah. 

Alvear Pedro Ximénez Montilla-Moriles 1927 - zdecydowanie jedno z najlepszych słodkich win, jakie miałam okazję degustować. Gęste, jedwabiste, bardzo słodkie (aż 405 gramów cukru), czyste, z niezwykle przyjemnymi nutami karmelu, toffi, orzechów włoskich, kawy, daktyli, miodu, czekolady, suszonych fig i moreli…  Złożone, długie, o oleistej strukturze. Czysta przyjemność!

Pedro Ximenez 1927 Alvear Montilla Moriles - Opinie klientów

Dodaj opinię

Pedro Ximenez 1927 Alvear Montilla Moriles

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 142 opinii w serwisie Google
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski