Portal del Priorat Negre de Negres Priorat DOQ

141,00 zł
Brutto
9996 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

 

Możliwy zwrot w ciągu 14 dni

Portal del Priorat Negre de Negres Priorat DOQ

 

Kraj: Hiszpania

Region: Katalonia

Apelacja: DOQ Priorat

Producent: Portal del Priorat

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 14 %

 

Wino Biologico - Organiczne

Negre de Negres to mieszanka odmian Grenache, Carignan, Syrah i Cabernet. Winogrona uprawiane są na glebach łupkowych zwanych "licorella", glebą charakteryzującą się mineralnością. Kolor połyskliwy, wiśniowo-czerwony. Aromaty wiśni, jagód i czarnej porzeczki w otoczce dymu tytoniowego i zapachu wędzonych wędlin. Na podniebieniu dobrze wyważone, z wyraźnymi nutami śliwek i jagód , czarnej porzeczki i lukrecji, dobrze zintegrowane niuanse drewna. Taniny są gładkie i giętkie, dają poczucie długości wina. W końcówce wyraźny mineralny posmak. Starzone 12 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu. Zaleca się dekantację wina przed serwowaniem.

Sugestie kulinarne: Dziczyzna i jagnięcina na różne sposoby, gulasze, makarony z ciężkimi sosami, wędzone mięso i wędliny, dojrzałe sery.

 

Jeden z wyłaniających się supergwiazd w Katalonii, Alfredo Arribas, był znanym w całym kraju architektem, zanim zmienił swoje zainteresowania na rolnictwo i produkcję wina piętnaście lat temu. Znany jest z produkcji jednych z najbardziej eleganckich win w Priorat i Montsant. Złożoność, ale zdrobniała pod względem poziomu alkoholu i ekstrakcji ... Przeciwieństwo dojrzałego, ponad zalesionego Prioratów. Posiadłość Alfredo Arribasa składa się z około 150 akrów w Priorat i 50 akrów w południowej części Montsant.

 

Nagrody i wyróżnienia:

Decanter 2018 World Wide Awards - SILVER MEDAL

ROBERT PARKER 91/100 pkt.

WINE ENTHUSIAST 91/100 pkt.

Portal del Priorat Negre de Negres Priorat DOQ - Opinie klientów

Dodaj opinię

Portal del Priorat Negre de Negres Priorat DOQ

Dodaj opinię