Sumarroca Cava Nuria Claverol Brut Gran Reserva

205,00 zł
Brutto

Opis

Kolor
Białe
Smak
Musujące/Szampany
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Sumarroca Cava Nuria Claverol Brut Gran Reserva

 

Kraj: Hiszpania

Region: Katalonia

Apelacja: DO Cava

Producent: Sumarroca

Szczepy: chardonnay, pinot noir

Kolor: białe

Rodzaj: wytrawne, musujące

Pojemność: 0,75l

Alkohol: 12 %

Certyfikaty: wegetariańskie,

                  wegańskie

 

Sumarroca Cava Nuria Claverol Brut Gran Reserva to niepowtarzalny, intensywny aromat z mocnymi nutami mineralnymi i prażonymi nadający wysoce indywidualny charakter. W pełni faworyzowany z bąbelkami, które rozpuszczają się i mieszają z winem cava, aby nadać mu odpowiedni poziom złożoności; od mocno owocowego początku do intrygującego świeżego i mineralnego zakończenia.

 

Winogrona są zbierane ręcznie i szybko transportowane do winnicy w celu delikatnego tłoczenia bez odszypułkowania. Tylko pierwsza część moszczu jest ekstrahowana po schłodzeniu do 10ºC, aby zapobiec utlenianiu. Naturalna, statyczna filtracja przez 24 godziny. Fermentacja w kadziach ze stali nierdzewnej w temperaturze 14ºC przez 17 dni. Leżakowane w stosach przez około 45 miesięcy.

 

Sumarroca

Początki rodziny Sumarroc sięgają wioski Llimiana, w Pallars Jussà ( Hiszpania ). Różne pokolenia poświęciły się uprawie winorośli ( Cava Brut Nature ), tak jak robią to do dziś. Na początku lat 80-tych rodzinna winnica przeniosła się do Penedès , gdzie kupiła winnice Molí Coloma w Subirats i Heretat Sabartés w Banyeres del Penedès. W 1999 roku nabyli dawną posiadłość markiza Monistrol, później nazwaną Sumarroca. Rodzinna firma Sumarroca ma obecnie powierzchnię 464,8 ha i dlatego może zaopatrywać się w 100% własnych winogron , które wykorzystuje do produkcji win i cavy. W rezultacie winiarnia kontroluje cały łańcuch produkcyjny, od uprawy i zbioru wina po fermentację, mieszanie, filtrację i butelkowanie.

Sumarroca Cava Nuria Claverol Brut Gran Reserva - Opinie klientów

Dodaj opinię

Sumarroca Cava Nuria Claverol Brut Gran Reserva

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.1
Na podstawie 81 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Serdecznie polecam !!! Profesjonalna i miła obsługa. Duży wybór win, atrakcyjne ceny. Pan Robert i Pan Łukasz zawsze idealnie polecą wino na każdą okazje. Pełen profesjonalizm.
eryka lesniewska
Bardzo miła, profesjonalna obsługa z ogromną wiedzą na temat sprzedawanych alkoholi. Ogromny wybór oraz atrakcyjne ceny. Dziękuje za polecone wino. Rewelacja!
Tomasz Machowski