Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Vina Tondonia White Reserva

447,00 zł
Brutto
9997 Przedmioty

Opis

Kolor
Białe
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Viña Tondonia White Reserva

 

Kraj: Hiszpania

Region: Rioja

Producent: R. López De Heredi a Viña Tondonia

Apelacja: D.O. Rioja

Szczep: Viura (90%), Malvasia (10%)

Rodzaj: wytrawne, białe

Pojemność: 0,75l VIP 

 

Wino o żółto złocistej barwie. Świeże z aromatami cytrusów, kwiatami jaśminu, miodem, cynamonem, pojawiają się bardzo lekkie nuty orzechowe. W ustach pełne, z dobrą kwasowością i nutami balsamicznymi. Jednocześnie stateczne i żywe. Niezwykłe wino niezwykłego producenta. Sugestie kulinarne: idealne do wszelkiego rodzaju ryb, bez względu na sposób gotowania. Grillowane owoce morza. Dobrze przyprawione białe mięsa.

Notatki Smmelier Bachus wina

Słynny producent Wian Vina Tondonia, jeden z najbardziej tradycyjnych w Hiszpanii, został założony w Rioja w 1877 roku. Jego wina, zarówno białe, jak i czerwone, są długo leżakowane w beczkach i wypuszczane później niż większość współczesnych Rioja. Są znane ze swojej podatności na starzenie, a nieznaczne utlenienie związane z procesem starzenia nadaje winom niezwykłą stabilność. Rok 1964 był znakomitym rocznikiem zarówno dla czerwonej, jak i białej Rioji. 150-hektarowa posiadłość jest własnością rodziny López de Heredia, reprezentowanej od lat 90. przez Maríę José, jej siostrę winiarza Mercedesa i brata Julio Césara, wszyscy czwarte pokolenie. Ich ojciec Pedro, urodzony w 1928 roku, prowadził firmę od 1955 roku bez pomocy czwórki rodzeństwa. Pieniędzy było mało, więc w piwnicach nie było zbyt wiele inwestycji, a jednorazowo starzałoby się tam do 20 roczników. Wina były uwielbiane przez fanów za swój indywidualny styl, ale nie były powszechnie akceptowane. Jednak w ostatnich latach zyskały one popularność i María José musi teraz sprzedawać niektóre roczniki według przydziału. Ta winnica o powierzchni ponad 100 ha jest dumą i radością rodziny. Posadzone na prawym brzegu rzeki Ebro na glebach gliniasto-wapiennych, plony są bardzo niskie ze względu na stare winorośle. Jest 6 ha białych winorośli; biała Tondonia to 90% Viura i 10% Malvasia. Miejsce jest obsadzone krzewami winorośli, chociaż są też rzędy kratowane należące do innych hodowców, którzy odmówili sprzedaży swoich winorośli firmie López de Heredia. Winogrona są prasowane w koszach i fermentowane w dużych drewnianych kadziach sprzed stu lat, bez kontroli temperatury. Rodzime drożdże są silne, więc istnieje niewielkie ryzyko zablokowania fermentacji. Motto Pedro brzmiało: „Nie martw się”. Zapewnił swoje dzieci, że jeśli fermentacja się zatrzyma, to zawsze się wznowi. 1964 leżakował przez 10 lat w beczkach z neutralnego amerykańskiego dębu, które pracowały w winnicy. Ponieważ zasady ustanawiające kategorie reserva i gran reserva zostały sfinalizowane dopiero w 1981 r., istnieje zamieszanie dotyczące etykietowania tego wina. Przed 1981 r. wszystkie wina López de Heredia były wydawane jako crianza. Ale biorąc pod uwagę jego długie dojrzewanie, wino to łatwo kwalifikuje się jako gran reserva.

Vina Tondonia White Reserva - Opinie klientów

Dodaj opinię

Vina Tondonia White Reserva

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki