Gamla Sangiovese

117,00 zł
Brutto
9997 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wino Izraelskie Gamla Sangiovese

 

Kraj: Izrael

Region: Galilea

Producent: Gamla

Szczep: Sangiovese

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Pojemność: 0,75l

 

Wino o głębokiej, rubinowej barwie z refleksami czerwieni. W bukiecie dominują czerwone owoce,z nutami przypraw, korzeni i dębu. W ustach pełne, z bogatą taniną i wysokim poziomem alkoholu oraz długą efektowną końcówką. Wino o mocnym charakterystycznym, intensywnym aromacie, oraz silnie zdecydowanym smaku. Ciemne mięsa smażone i pieczone, rogacizna, dziczyzna. Notatki Sommelier Bachus Wina

Notatki Sommelier Bachus Wina

Gamla” Sangiovese – wytrawne czerwone wino z winogron Sangiovese uprawianych w winnicach w środkowej i północnej części Wzgórz Golan. Wino produkowane jest tradycyjnymi metodami i leżakowane w beczkach z francuskiego dębu przez dziewięć miesięcy. Wino jest już gotowe do picia, ale będzie się również rozwijać w butelce przez 6-8 lat.

Wzgórza Golan - firma ożywiła winiarstwo Izrael. Do lat 80. w kraju nie istniała jedna gospodarka, która mogłaby tworzyć produkty na światowym poziomie, natomiast Palestyna słynie z tysiącletniej tradycji produkcji wina. Firma Wzgórza Golan została założona w 1983 roku na terenie Wzgórz Golan na północy Izraela. Jakość produktów firma jest zgodna z kaszrutem (zasadami judaizmu). Aby zachować zgodność z koszernym winem i winogronami, z których zostało wyprodukowane, a także nad procesem produkcji kontroluje specjalnie przeszkolony rabin. Terroir Golan Heights to bardzo podobny klimat i gleby do terroir Napa Valley w Kalifornii. Dlatego technologia kalifornijska odegrała ważną rolę w rozwoju winnicy Golan Heights. Do Kalifornii zaproszono ekspertów, którzy przeprowadzili szczegółowe badania gleby bazaltowej Wzgórz Golan i doszli do wniosku, co do perspektyw winiarskich w tym regionie. Zatrudniono młodych winiarzy, którzy kształcili się na Uniwersytecie Kalifornijskim w Davis i mieli praktyczne doświadczenie w nowoczesnych winnicach na świecie. Wybierając jasny cel, założyciele Wzgórz Golan stworzyli światowej klasy wino, zrewolucjonizowali przemysł winiarski w Izraelu i osiągnęli międzynarodowe uznanie. Po trzydziestu latach działalności firma Golan Heights pozostaje synonimem wysokiej jakości win izraelskich i kontynuuje rozwój tego kraju. Firma produkuje nie tylko tradycyjne wina spokojne, ale również zaczęła produkować nie mające analogów w Izraelu win ze zbiorów z późnych zbiorów oraz win musujących tradycyjną metodą „Champenoise”.

Firmy zajmujące się winnicami na Wzgórzach Golan zlokalizowane w regionie Galilei w północnym Izraelu na wysokości od 400 do 1200 metrów nad poziomem morza i rozciągają się od Galilei do podnóża góry Hermon. W winnice sadzone winorośle importowane najlepsze Cabernet Sauvignon, Sauvignon Blanc, Merlot, Chardonnay, Riesling, Pinot Noir i Gewurztraminer. Wulkaniczne gleby bazaltowe mają dobry drenaż. Uprawa winogron wymaga więcej czasu na dojrzewanie, ponieważ klimat regionu jest dość chłodny. Budynek winnicy znajduje się w miejscowości Kattsrin, jest wyposażony w nowoczesne prasy, kadzie ze stali nierdzewnej, komorowe chłodzenie brzeczki i inne zmodernizowane urządzenia. W produkcji wykorzystuje się różne technologie winifikacji, ekspozycja odbywa się w beczkach z dębu amerykańskiego i francuskiego. Firma produkuje trzy serie regularne: „Gamla”, „Yarden” i „Golan”. W najlepszych latach oprócz produkowanej linii win „Katzrin”, nawiązującej do klasy super-premium.

Gamla Sangiovese - Opinie klientów

Dodaj opinię

Gamla Sangiovese

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NSZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 141 opinii w serwisie Google
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski