Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Gamla Syrah Golan Heights Winery

127,00 zł
Brutto
9989 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Gamla Syrah Golan Heights Winery

 

Kraj: Izrael

Region: Golan Heights

Producent: Gamla

Szczep: Syrah Golan Heights

Rodzaj: czerwony, wytrawne

Pojemność: 0,75l

 

Czerwone wytrawne wino z Izraela powstało w 100% z szczepu Syrah w regionie Golan Heights Winery. Wino dojrzewa 12 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego. Intensywne aromaty dymu, jeżyn i ziemi charakterystyczne dla syrah. W ustach trwałe, z wyraźnie zaznaczonymi ciemnymi owocami jeży. Polecane: kotlety jagnięce, soczyste steki w sosie grzybowym. Temperatura serwowania: 18-22°C

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

Z chwila posadzenia pierwszych winnic na Golan w 1976 roku, winiarnia została założona w 1983 roku przez cztery kibuce (wspólnoty zbiorowe) i cztery moszawim (wspólnoty spółdzielcze). W 1984 roku winnica wypuściła swoje pierwsze wino - Yarden 1983 Sauvignon Blanc - ku wielkiemu podekscytowaniu w Izraelu i za granicą. Terror w Izraelu ma idealne warunki, takie jak Bordeaux czy Toskania, do produkcji win o międzynarodowej renomie. Tereny na Wzgórzach Golan, w tym wspaniałym pasie ziemi, wszystko zaczyna się od odpowiednich warunków - wulkanicznych gleb bazaltowych, odpowiedniej topografii i chłodnego klimatu na dużych wysokościach. Ta wyjątkowa kombinacja nadaje Wzgórzom Golan drugą nazwę „kraju wina”. Golan Heights Winery prezentuje swoje wina pod czterema wiodącymi markami - Yarden, Gamla, Mount Hermon i Golan. Winiarnia jest uważana za wiodącą winnicę Izraela, jeśli chodzi o jakość wina, innowacje technologiczne i rozwój nowych odmian. Od samego początku zdebiutowała w 1983 roku, Golan Heights Winery odgrywa znaczącą rolę w rozwoju i pielęgnowaniu współczesnej kultury wina w Izraelu. Winiarnia zmieniła sposób postrzegania izraelskich win na całym świecie i mocno umieściła Izrael na światowej mapie wina.  Udziałowcy: El-Rom, Ein Zivan, Ortal i Geshur oraz 4 moszawimy (wspólnoty spółdzielcze): Alonei Habashan, Ramat Magshimim, Yonatan i Ramot Naftali. Spółki zależne: Yarden Inc., Galil Mountain Winery Ltd, Golan Brewery Ltd, marki to Yarden, Gamla, Mount Hermon, Golan. 30% win eksportowanych jest do 32 krajów Ameryki Północnej, Europy, Afryki i Dalekiego Wschodu. Region uprawy winorośli kształtuje gleba, topografia i klimat. Wzgórza Golan - dzięki wulkanicznym bazaltowym glebom, zróżnicowanej topografii i chłodnemu klimatowi na dużych wysokościach - są idealnym regionem do uprawy szeregu klasycznych odmian wina wysokiej jakości. Golan Heights Winery koncentruje się zarówno w planowaniu, jak i działaniu na dogłębnych badaniach i badaniach terroir i winnic regionu. Winiarnia stale analizuje wpływ lokalnego terroir na sposób wzrostu różnych odmian i wykorzystanie ich ukrytego potencjału. Odbywa się to poprzez ciągły, różnorodny i dynamiczny proces uczenia się, który wymaga znacznych inwestycji, w tym opracowania unikalnych metod technologicznych, przy jednoczesnym wykorzystaniu doświadczenia i kreatywności.

28 winnic, które rozciągają się na ponad 600 ha (1500 akrów) są podzielone na około 400 bloków (stan na żniwa 2013). O owoce dba się indywidualnie dla każdego bloku - jak winogrona są uprawiane, zbierane i przewożone do winnicy. Winogrona z każdego bloku są przechowywane i przetwarzane oddzielnie przez cały proces produkcji wina, aż do ustalenia charakteru wina w końcowej mieszance. 96% winnic tej winnicy znajduje się na Wzgórzach Golan w pasie ziemi o długości 65 km (40 mil) i szerokości 20 km (12 mil). Te winnice mają wysokość od 400 m (1300 stóp) w Geschur do prawie 1200 m (3900 stóp) ze śniegiem w zimie! Dzięki niezwykle zróżnicowanym warunkom klimatycznym i topograficznym Golan wytwarza wyraźnie różne cechy dla każdego bloku winnic i odmiany winogron. Pozwala to na sadzenie różnych odmian w optymalnych warunkach, co skutkuje szeroką gamą atrakcyjnych aromatów, zapachów i bukietów. Wzgórza Golan to bazaltowy płaskowyż utworzony przez erupcje wulkanów, które miały miejsce ponad milion lat temu, a specyficzny skład gleby różni się znacznie w różnych podregionach. Galilea (lub Galil) to najbardziej wysunięta na północ apelacja w Izraelu i jest ogólnie uważana za najlepszą. Regionem o najwyższej jakości pod względem apelacji są Wzgórza Golan (lub po prostu Golan), najzimniejszy region Izraela. Klimat jest jednym z najbardziej wpływowych czynników decydujących o jakości winogron. Czternaście stacji meteorologicznych na Golan i Górnej Galilei zbiera dane i przekazuje je do jednego centrum informacyjnego. Dane i specyfika temperatury, wilgotności, szybkości parowania i nie tylko, te szczegółowe dane pomagają w podejmowaniu decyzji dotyczących nawadniania i czasu zbiorów dla każdej indywidualnej nieruchomości.

Gamla Syrah Golan Heights Winery - Opinie klientów

Dodaj opinię

Gamla Syrah Golan Heights Winery

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki