Yarden Cabernet Sauvignon El Rom Vineyard Vintage 2017

507,00 zł
Brutto
7 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Wina Kolekcjonerskie

Yarden Cabernet Sauvignon El Rom Vineyard

 

Kraj: Izrael

Region: Wzgórza Golan

Producent: Golan Heights Winery

Winnica: El Rom, Regionalne

Szczep: Cabernet Sauvignon

Rodzaj: czerwone, wytrawne

Dojrzewanie: 18 miesięcy dąb francuski

Tem. serwowania: 18 - 22 °C

Pojemność: 0,75 l.

Alkohol: 15 % C4

 

Yarden Cabernet Sauvignon El Rom Vineyard to głębokie wielowarstwowe wino o uwodzicielskim bogatym aromacie dojrzałych czerwonych i czarnych owoców, jeżyn, likieru z czarnej porzeczki i przypraw z warstwami ziemi i ziół. Na podniebieniu niezwykła koncentracja, zrównoważona świetną kwasowością, aksamitnymi taninami i długą końcówką. Wino pełne witalności i wigoru. Dojrzewało przez 18 miesięcy w beczkach z dębu francuskiego co pozwoliło w pełni ukazać finezje wina. Wino do picia od teraz z potencjałem na dalsze dojrzewanie w butelce nawet do 10 lat. Sugestie kulinarne: pieczone żeberka, polędwica z grzybami lub makaronem z bogatymi sosami. 

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

W winnicy Yarden Cabernet Sauvignon El Rom 2017 pojawiają się dojrzałe, czerwone i czarne owoce, nuty ziemi, tytoniu, ziół i nuty sosny, a wszystko to na bogatym tle francuskiego dębu. Klasyczne El Rom Cabernet, to wino z jednej winnicy jest pełne i bardzo aromatyczne.

Choć przyjemna w młodości, winnica Yarden Cabernet Sauvignon El Rom 2017 będzie rozwijać się w butelce przez kilka lat i powinna pozostać w doskonałym stanie do picia przez dziesięć lub więcej lat od rocznika. Świetny wybór na świąteczne okazje, wino doskonale łączy się ze stekami porterhouse z żeliwnej patelni, grillowane kotleciki jagnięce lub kremowa polenta z pieczonymi grzybami.

Podczas gdy zima poprzedzająca sezon 2017 rozpoczęła się obiecująco, z niezwykle zimnym i mokrym grudniem, całkowite opady sezonowe zakończyły się na poziomie zaledwie 82% normy. Brak późnozimowych deszczy skutkował zahamowaniem wzrostu winorośli i ładnie otwartymi baldachimami na przenikanie światła i powietrza. Po przeciętnej wiośnie w lipcu dzienne maksima były o 2 o C (3,6 o F) cieplejsze niż zwykle. Na szczęście w sierpniu powróciła typowa pogoda, a brak ekstremów pogodowych doprowadził do pięknego i szybszego niż zwykle dojrzewania. Rok 2017, kończący się stosunkowo krótkimi jedenastoletnimi zbiorami, był kolejnym rocznikiem doskonałej jakości.

Winnica Yarden Cabernet Sauvignon El Rom 2017 jest produkowana wyłącznie z owoców uprawianych w winnicy El Rom, która znajduje się na wysokości od 1000 do 1100 metrów (3300-3600 stóp) na północnych Wzgórzach Golan. Cabernet Sauvignon w tej winnicy został zasadzony pierwotnie w 1983 roku. Winnica Yarden Cabernet Sauvignon El Rom w 2017 roku leżakowała w beczkach z francuskiego dębu przez 18 miesięcy.

 

Yarden Cabernet Sauvignon El Rom Vineyard Vintage 2017 - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-04-05

Yarden El Rom Vintage

Co za wino, jakie to cudowne wino! Nos zaczyna się nieco funky i z czasem pokazuje podwórko i trochę redukcji, ale na szczęście, że unosi się, ukazując nos bogaty i wyrazisty, mineralny, przyprawowy, czarne i czerwone owoce, zielone nuty i piękny liściasty tytoń. Usta tego pełnego wina są bogate, warstwowe, wyraziste, z obłędną strukturą owoców, jedwabiście bogatą taniną, która utrzymuje się szalenie długo, wraz z bogatymi nutami ziemi, grafitem i warstwami skoncentrowanej jeżyny, czarnej porzeczki i porzeczki. symfonia owoców, garbników i minerałów. Finisz jest długi i ziemisty, z bogatymi minerałami, przyprawami, dębem i tytoniem, który utrzymuje się długo ze skórą, czekoladą i ziemią kończąc długi wzrost. BRAWO!!!!

Dodaj opinię

Yarden Cabernet Sauvignon El Rom Vineyard Vintage 2017

Wina Kolekcjonerskie

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.1
Na podstawie 81 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Bardzo miła i fachowa obsługa. Wybór win taki że aż dech w piersi zatyka :) Każdy znajdzie tam coś dla siebie jak i na każdą okazję. Ceny przystępne i widzę że dla często pojawiających się tam klientów małe zniżki też się trafiają :) Jak ktoś raz tam trafi na pewno nie będzie... to jego ostatnia wizyta w tym sklepie :) ( więcej )
ZBIGNIEW TRAWIŃSKI
Serdecznie polecam !!! Profesjonalna i miła obsługa. Duży wybór win, atrakcyjne ceny. Pan Robert i Pan Łukasz zawsze idealnie polecą wino na każdą okazje. Pełen profesjonalizm.
eryka lesniewska
Bardzo miła, profesjonalna obsługa z ogromną wiedzą na temat sprzedawanych alkoholi. Ogromny wybór oraz atrakcyjne ceny. Dziękuje za polecone wino. Rewelacja!
Tomasz Machowski