Najlepsze ceny. Najlepsze wino na jesienne dni i noce.

Yarden Pinot Noir

200,00 zł
Brutto
997 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Yarden Pinot Noir

Kraj: Izrael

Region: Wzgórza Golan

Apelacja: Galilee ( Galilea)

Producent: Golan Heights Winery

Szczepy: Pinot Noir

Dojrzewanie: 15 miesięcy dąb francuski

Kolor: czerwone

Rodzaj: wytrawne

Pojemność: 0,75l  c4

Certyfikaty:Kosher , Sustainability - Zrownoważony rozwój - certyfikat dla producenta

 

Nota degustacyjna:

Yarden Pinot Noir jest prawdopodobnie najlepszym izraelskim przykładem tej delikatnej odmiany. Uprawiane na dużych wysokościach na Wzgórzach Golan, chłodne nocne powietrze zapewnia, że ​​winogrona nie przegrzewają się i nie produkują niezrównoważonego soku.

Wino doskonale zbudowane, barwa rubinowa z ceglastymi refleksami. Aromaty ciemnych owoców, czarnej porzeczki, śliwki, malin z akcentami ciemnej czekolady na tle wędzonki. A ustach, wyjątkowo obfite, dobrze złożone i zrównoważone, o bardzo trwałym smaku, z miękkimi i trwałymi taninami. Polecane czerwone mięsa, dojrzałe sery, makarony, dziczyzna, pasztety. 0,75l 145%Alk. C4

 

Flagowa marka win izraelskich. Każdego roku najlepsze winogrona z najlepszych winnic są zarezerwowane dla win Yarden. Yarden to hebrajskie określenie rzeki Jordan, która przecina Wzgórza Golan na pół od Galilei. Na etykiecie znajduje się symbol starożytnego Izraela: lampa naftowa ozdobiona mozaiką. Galilea (lub Galil) to najbardziej wysunięta na północ i powszechnie uważana za najlepszą nazwę w Izraelu. Obszar o najwyższej jakości w obrębie apelacji to Wzgórza Golan (lub po prostu Golan), najzimniejszy region w Izraelu. Winnice na tym wulkanicznym płaskowyżu wznoszą się z 400 metrów (1300 stóp) nad poziomem morza do 1200 metrów (3900 stóp) i zimą padają opady śniegu. Winiarnia Golan Heights znajduje się w miejscowości Katzrin, w centralnej części Golan.

 

Winiarz: Victor Schoenfeld

Victor Schoenfeld z Golan Heights Winery/Yarden został nazwany „jednym z najbardziej wpływowych producentów wina w dzisiejszym Izraelu”. Dla wielu ucieleśnia współczesną izraelską erę wina, z klasycznymi winami, takimi jak Katzrin, Yarden Cabernet Sauvignon i Odem Organic Chardonnay, oraz eksperymentalnymi przedsięwzięciami, które obejmowały „Rom” (współpraca z Zelma Long), izraelskie wina deserowe i wina musujące które przeczą oczekiwaniom. Victor produkuje wino w Izraelu od prawie 30 lat, pracując z różnymi wzniesieniami i mikroklimatami na Wzgórzach Golan, które odpowiadają za różnorodność stylów. Victor, winiarz z dyscypliną naukową, uważa, że ​​znajomość dokładnego rodzaju gleby, warunków klimatycznych, odmiany, klonu i podkładki jest niezbędna do produkcji najwyższej jakości win w „nowym” regionie.

Yarden Pinot Noir - Opinie klientów

5.0
Oceń 
Quality


2022-09-08

Pinot Noir Izrale

Dobrze zbudowane wino. W stosunku do swoich imienników Pinot Noir wyróżnia się siłą smaku i trwałością na finiszu. Ciemne smaki owoców i ziemi, a jednocześnie mają wysoki aromat kadzideł kwiatowych. Oferuje to szerokie płótno i zrównoważone napięcie do wina, co czyni go wyjątkowym wśród win z Pinot Noir wytwarzanych, naprawdę, wszędzie.

Dodaj opinię

Yarden Pinot Noir

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 147 opinii w serwisie Google
Selekcja win dobrych win włoskich 5*. Ceny 4*. Oferty dla stałych klientów typu panie Boguszu kupił pan u Nas ponad 50 butelek, kolejne zamówienie ze zniżka 0*. Obsługa klienta 1* (wysłali nie tą butelkę - brak odp. Pytanie o dostępność - brak odp. Chęć domówienia 2 butelek wysłana 10min... po zamówieniu 10 - brak odp. Wykasowana historia zamówień z profilu - odpowiedź zajmiemy się tym i ponad tydzień nie załatwione). A zatem: spora szansa, ze znajdziesz tam dobrą butelkę, ale to wszystko. ( więcej )
Bogusz Niewiadomski
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Wina nowozelandzkie w najlepszej prezentacji, dosłownie ze sto rodzai. Urzekło nas szczególnie Saint Clair Block Sauvignon Blanc. boskie wino. Świetne miejsce na zakup dobrego wina. Kupujemy regularnie i zawsze mogę liczyć na fachową pomoc przy wyborze wina, jak również innych alkoholi. Zdecydowanie... polecamy!! ( więcej )
Katarzyna Sobczyk
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki