Najlepsze ceny. Najlepsze wino na gorące letnie dni i noce.

HOCHAR PERE ET FILS Chateau Musar

147,00 zł
Brutto
9990 Przedmioty

Opis

Kolor
Czerwone
Smak
Wytrawne
Ilość

 

Największy wybór wina z 7000 gatunków

 

Tylko produkty w dobrych cenach

  Zdjęcie przedstawia wino w wybranym roczniku.

Dostarczona butelka może odbiegać od przedstawionej na zdjęciu.

Chateau Musar Hochar Pere et Fils

 

Kraj: Liban

Region: Dolina Bekaa

Winiarz: Tarek Sakr

Pojemność: 075l

Alkohol: 14%

 

 

Chateau Musar jest znany na całym świecie, a rodzina Hochar produkuje wina w Libanie od 1930 roku. Cudownie elegancka mieszanka Cinsault, Grenache i Cabernet Sauvignon. Intensywne aromaty i skoncentrowane aromaty wiśni, tytoniu, ziół śródziemnomorskich i ciepłych przypraw, poparte satysfakcjonującymi taninami. Wytrawne wino o głębokim intensywnym kolorze rubinu. W nosie delikatna woń prażonych azjatyckich przypraw ewoluuje w słodki zapach czerwonych owoców, dojrzałych śliwek z balsamicznymi nutami. W ustach pełne, wyraźne ciemne owoce z jedwabistymi taninami na tle przypraw. Sugestie kulinarne: Wędliny, sery, gulasze, baranina w sosach, pieczone ptactwo, warzywa smażone z makaronem, jagnięcina z rusztu, makarony z trufla

 

 

Notatki Sommelier Bachus Wina

 

Hochar Père et Fils jest często określane jako „drugie wino” Chateau Musar, ale nie jest to wcale dokładny opis tego wina. To nie są wyrzucone winogrona, które nie trafiają do Grand Vin, ale są specjalnie pozyskiwane z jednej winnicy zasadzonej ponad 50 lat temu na wysokości 1000 m nad poziomem morza w pobliżu wioski Aana w dolinie Bekaa. Tutejsze terroir charakteryzuje się głęboką, żwirową glebą na wapiennym podłożu. Niskie zbiory winorośli dają skoncentrowane, złożone wina, a wysokość utrzymuje średnią roczną temperaturę na przyjemnym poziomie 25 ° C - z śnieżnymi zimami i gorącymi latami.

 

 

Chateau Musar był pierwszym producentem w Libanie, który uzyskał certyfikat ekologiczny dla swoich winnic. Oddalone i nieskażone winnice Musar były „ekologiczne” domyślnie, zanim ukuto ten termin. Większość z nich znajduje się w dolinie Bekaa, położonej między dwoma łańcuchami górskimi biegnącymi równolegle do śródziemnomorskiego wybrzeża Libanu. Winorośl uprawiana jest tu od co najmniej 6000 lat. Filozofia poszanowania środowiska przez rodzinę Hochar oznacza, że ​​180 hektarów winnic Musar jest zarządzanych przy minimalnej ingerencji człowieka, a wszystkie wina są wytwarzane w sposób możliwie naturalny. Wszystkie winogrona są zbierane ręcznie przez miejscowych Beduinów od sierpnia do października. W winiarni drożdże w temperaturze pokojowej wykonują proces fermentacji. Wykorzystywane jest absolutne minimum siarki, a wina Chateau Musar nie są ani klarowane, ani filtrowane.

 

„Winogrona były fermentowane i macerowane przez 15-20 dni w cementowych kadziach, a następnie przez 6 miesięcy w beczkach z francuskiego dębu. Powstałe wino ma rubinowoczerwony kolor, jasne i żywe. Złożony aromat czerwonych wiśni, słodkiego dymu i cynamonowej przyprawy aromaty. Wiśniowe nuty, subtelne ziemiste akcenty na bogatym, skoncentrowanym podniebieniu - to wszystko jednocześnie owocowe, świeże i eleganckie, z pewnością wino do jedzenia z dość długim finiszem. " - Tarek Sakr, winiarz.

HOCHAR PERE ET FILS Chateau Musar - Opinie klientów

Dodaj opinię

HOCHAR PERE ET FILS Chateau Musar

Dodaj opinię

POZNAJ OPINIE O NASZYM SKLEPIE:
4.5
Na podstawie 145 opinii w serwisie Google
Z 50 milionami użytkowników, Vivino jest największa na świecie aplikacją winiarską, dzięki której ludzie na całym świecie mogą wymieniać się informacjami o winie. Wszystko pięknie lecz dla mnie to nie działa. Oczywiście jest przystępna sugestią. Aby skosztować dobrego wina muszę przyjść... do was i wtedy wiem ze wieczorem wypełni będę mogła się rozkoszować dobrym winem. ( więcej )
Monika Januszkiewicz
Polecam z całego serca. Świetna firma, świetne wino 🍷 Można liczyć na fachową poradę, obsługa klienta na najwyższym poziomie. Wybór praktycznie z całego świata. Ceny również przystępne. Jeszcze raz polecam
Marcel
Dziękują za doskonałe wina, prawdą jest że w ostatnich czasach częściej do was przyjeżdżam i zapraszam moich przyjaciół. Wszystko zawdzięczacie swoje pracy uczciwości i odpowiedniej selekcji wina. Dużo jest sklepów z winami lecz zdecydowanie zaskakujecie mnie winami które porostu są... w moim goście. Zazwyczaj kupujemy wina z Francji, lekkość i równowaga smaku jest dla nas najważniejsza. Wina nabite owocnością typu primitivo omijamy. Cieszy mnie to że wasz team nie wciska pułkowników czyli win które zalegają. Dokładnie wiecie co lubię i podążamy tym odpowiednim kierunkiem zawsze sięgając nowe wina. Zdaję sobie sprawę że to duże poświęcenie otworzyć i spróbować tyle wina. Jeszcze raz dziękuję serdecznie i do zobaczenia.... ( więcej )
Filip Kurowicki
Aktualnie mój ulubiony sklep. Polecone wina biorę "w ciemno".
Michal Radecki